تعمیرات ماشین لباسشویی

تعمیرات برد ماشین لباسشویی ال جی

تعمیرات برد ماشین لباسشویی ال جی

ما در این مطلب به مبحث تعمیرات برد ماشین لباسشویی ال جی می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیرات برد ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی یکی از خدماتی است که  برای ماشین لباسشویی ارائه می‌دهد، نمایشگر لباسشویی مانند مغز دستگاه بوده است و اگر نمایشگر ماشین لباسشویی دچار عیب شود، عملکرد دستگاه مختل میشود.

نمایشگر  ماشین لباسشویی ال جی قطعه‌ای است که قطعات الکترونیکی زیاد و حساسی دارد. این قطعه مغز اصلی  ماشین لباسشویی است و خرابی آن باعث از کار  افتادگی میشود.

زیرا باعث می‌ شود تمامی عملکردهای ماشین لباسشویی تحت تاثیر قرار بگیرد  و نیازمند تعمیر ماسین لباسشویی بصورت کلی شود، بنابراین، تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی را نمی‌توان عقب  انداخت.

بیشتر بخوانید:تعمیر لاستیک درب لباسشویی دوو

نمایشگر ماشین لباسشویی چیست؟ و چه کاری انجام می دهد؟

نمایشگر یکی از پر اهمیت ترین ترین قطعات الکتریکی ماشین لباسشویی ال جی است که تاثیر بسیاری در  عملکرد این دستگاه دارد این قطعه از چندین مخزن و فیوز بسیار خاص و حساس ساخته شده که با کوچک ترین ایراد، به شدت آسیب می بینند. نوسان برق و ورود آب به داخل  نمایشگر، موجب از کار افتادن بخشی از دستگاه خواهد شد.

وظیفه نمایشگر اصلی برد، کنترل و انجام دستور ها است که توسط  دکمه استارت، تایمر و دکمه‌های دیگر انجام می‌شود.

نشانه های خرابی برد ماشین لباسشویی ال جی

مشکلات متفاوتی می تواند نشان دهنده خرابی  نمایشگر باشد   و به تعمیرات نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی نیاز باشد، برخی از این علائم عبارت اند از:

نمایش اِرورهای متعدد

در زمان هایی ممکن است مشکل نمایشگر با نشانه هایی همچون نمایش دادن خطا های نا صحیح همراه باشد، برای مثال ممکن است لباسشویی ال جی اروری مبنا بر عدم نبودن پودر در ماشین رخ دهد اما پودر در مخزن وجود داشته باشد، در صورتی که دائما با چنین خطای روبرو شدید ممکن است علت آن خرابی نمایشگر باشد.

خاموش و روشن شدن لباسشویی در حین شستن

این مشکل معمولاً در زمانی اتفاق می افتد که دمای برد در زمان کار بالا برود و قطعات نیم سوز از مدار خارج شوند و برد ریست شود، لازم است ذکر کنیم این خطا می تواند دلایل دیگری همچون عدم اتصال درست به پریز نیز داشته باشد.

استشمام بوی سوختگی و قطع و وصلی صفحه نمایشگر دیگر مواردی هستند که با مشاهده آن ها می توان از خرابی برد باشد و باید تعویض شود.

بیشتر بخوانید:تعمیر انواع لباسشویی صنام

علت سوختن نمایشگر اصلی  ماشین لباسشویی اِل جی چیست؟

یکی از ناگوار ترین اتفاق‌هایی که ممکن است برای برد ماشین لباسشویی بیافتد، سوختن آن است.

 • از دلایل سوختن نمایشگر می توان به نوسان‌ های زیاد برق اشاره کرد. در این زمان، مخزن و فیوزها ممکن است با مشکل اتصالی روبه‌رو شوند و در نتیجه ی این اتصالی‌ها است که قطعه  نمایشگر به ‌طور کامل خواهد سوخت.
 • دلیل دیگر سوختن و خرابی برد ماشین لباسشویی ال جی، نفوذ آب به داخل نمایشگر اصلی  است. اگر به هر دلیلی آب به درون ماشین لباسشویی و فضای خارج از دیگ آن ذخیره کند، سیم پیچ داخلی نمایشگر به مشکل می خورد  و این قطعه خواهد سوخت.
 • آخرین علت سوختن نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی، ریختن حجمی بیش از اندازه از لباس به داخل ماشین لباسشویی است. این مورد بیشتر برای ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه  اتفاق می‌افتد، بنابراین رعایت نکردن حجم مناسب لباس برای شست‌وشو باعث بوجود آمدن مشکل می شود.

نکاتی از تعمیرات نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی

در بسیاری از مواقع، خرابی نمایشگر به دلیل خرابی مخزن های الکترونیکی و نیمه هادی پاور رخ می دهد، اما در کل برد از قطعات مختلفی تشکیل شده است که بروز عیب در هر یک آن ها بر عملکرد برد تاثیر گذار است.

برای مثال با خرابی پاور، مخزن  الکترولیت و آی سی برنامه پذیر کل برد از کار می افتد با این حال عیب در رله ها یاکلید های الکترونیکی بخشی از دستگاه را دچار ایرادات عملکردی می کند.

در زمان تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی، سوئیچ های الکترونیکی، خازن الکترولیت و آی سی ها باید بررسی شوند، خرابی در آی سی برنامه پذیر غیرقابل تعمیر می باشد و قطعه باید تعویض شود.

بیشتر بخوانید:تعمیر ارورهای لباسشویی هیمالیا

نحوه ریست کردن برد ماشین لباسشویی ال جی :

 1. ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کنید، سپس دستگاه را در وضعیت Cotton بگذارید و دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید.
 2. توجه به این نکته واجب است که بلافاصله پس از روشن شدن، دکمه Temp یا Speed Spin را فقط یک بار فشار دهید.
 3. از نگهداشتن دستتان بر روی این دکمها جتناب.
 4. در این میانه  دکمه ها دکمه Level Water یا Function را یک بار بزنید و رها کنید.
 5. این مرحله را تا زمان پیدا شدن شدن عبارت T۰۱ ادامه دهید و زمانی که این عبارت به T۰۲ تغییر کرد، دکمه Start را فشار دهید.
 6. در مرحله بعدی وضعیت ای ال تی روی صفحه پیدا میشود می‌شود، حالا زمان فشردن دکمه ( خاموش ،روشن( ریست) ماشین لباسشویی است.
 7. در برخی موقع ها با فشردن دکمه ریست، پیام های خطایی در صفحه مشاهده می‌شود، اگر در هر کدام دکمه Temp را به مدت 5 ثانیه نگه دارید،مشکل برطرف میشود.
 8. عمل خاموش روشن کردن  ماشین لباسشویی ال جی در این روش به درستی انجام شد.

خاموش ، روشن  کردن ماشین لباسشویی ال جی ، مدل هایی که دکمه ریست ندارند:

 • در مرحله اول دکمه پاور، دستگاه را فشرده و لباسشویی را خاموش کنید.
 • سپس دوشاخه را از پریز بیرون کشیده و 5 دقیقه صبر کنید.
 • حالا دکمه استارت را 3 الی 5 ثانیه نگه دارید دارید.
 • دوشاخه را به برق وصل کنید.

فقط کافیست برای متوجه شدن خرابی نمایشگر لباسشویی ال جی و رفع مشکل با شماره های این شرکت تماس بگیرید و درخواست تعمیرکار نمایید، تا در اسرع وقت در محل مورد نظر شما حاضر شوند و امیدواریم مطلب تعمیر برد لباسشویی ال جی برای شما مفید بوده باشد.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ، تعمیر ساید بای ساید امرسان ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


 • تعمیرات سرویس
 • تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در فردیس
 • تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در کرج
 • تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در ملارد

مطالب مرتبط