تعمیرات یخچال, مقالات

روش ریست کردن یخچال سامسونگ

روش ریست کردن یخچال سامسونگ - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث روش ریست کردن یخچال سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

روش ریست کردن یخچال سامسونگ

خانه‌های مدرن فاقد یخچال ناقص است و یخچال‌های سامسونگ به خاطر کیفیت و اطمینان بسیاری شناخته شده‌اند. با این‌ حال، مشابه هر وسیله الکترونیکی دیگری، امکان دارد هر چند وقت یکبار با ایراداتی برخورد کنند.

با این وجود پیش از کمک‌ گرفتن از یک تعمیرکار، بهتر است یخچال سامسونگ خود را ریست کنید.

تنظیم دوباره یخچال سامسونگ امکان دارد به علت های مختلفی مهم باشد؛ مثل عیب‌یابی دستگاه یا فقط انجام تعمیر و نگهداری منظم. خوشبختانه این روند تقریبا ساده است و بدون کمک مهارت خاصی قابل ‌حل است.

بیشتر بخوانید: علت صدای زیاد یخچال دیپوینت

بررسی عوامل ضروری ریست کردن یخچال سامسونگ

یکی از علت های شایع جهت تنظیم دوباره یخچال سامسونگ بودن یک پیام خطا بر روی صفحه‌ نمایش است.

چنانچه پیام های خطا معمولا بیان کننده ایراد در کارکرد یا اجزای یخچال می باشند؛ ولی موردهایی هستند که خطا به خاطر ایراد در برد کنترل یا نمایشگر است. در این موارد، تنظیم دوباره یخچال می‌تواند خطا را رفع کرده و کارکرد عادی را برگرداند.

پیش از تنظیم دوباره یخچال به خاطر پیغام خطا، پیشنهاد می‌شود از خطای نشان داده ‌شده در صفحه عکس بگیرید. اگر خطا بعد از تنظیم دوباره ظاهر نشود، این کار می‌تواند مفید باشد؛ چون به تعمیرکارها اجازه می‌دهد به‌راحتی هر نوع ایراد اساسی را شناسایی و تشخیص دهند.

بیشتر بخوانید: علت صدای زیاد یخچال ال جی

چشمک‌زدن نمایشگر یا چراغ‌ها

در روش ریست کردن یخچال سامسونگ باید در نظر داشت که چراغ‌های چشمک‌زن روی صفحه، یکی دیگر از علت های شایع جهت تنظیم دوباره یخچال سامسونگ است. در خیلی از موارد، چراغ‌های چشمک‌زن خطاهای غیر معمولی را در برد کنترل نمایش می‌دهد که با انجام ریست‌کردن قابل ‌رفع است.

افزایش دما

یکی از ایرادات شایعی که می‌تواند موجب چشمک‌زدن صفحه ‌نمایش یخچال سامسونگ شود و احتیاج به ریست داشته باشد، افزایش یافتن دمای داخل یخچال یا فریزر است.

اگر یخچال یا فریزر به مدت طولانی باز بماند یا اندازه زیادی غذا را به یک دفعه داخل آن قرار دهید، امکان دارد این اتفاق رخ بدهد. در چنین شرایطی امکان دارد دما فزایش یابد و موجب شود صفحه ‌نمایش تا وقتی که به دمای مدنظر برسد چشمک بزند.

یکی دیگر از علت های احتمالی چشمک ‌زدن نمایشگر در یخچال‌های سامسونگ، ایراد در سیستم خنک‌کننده است که موجب به افزایش دما می‌شود. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌شود از متخصصین تعمیرات سرویس کمک بگیرید.

نمایش ندادن دقیق دما

از دیگر ایرادات شایع که در روش ریست کردن یخچال سامسونگ باید در نظر داشت، نمایش ندادن دقیق دما بر روی صفحه ‌نمایش است. اگر متوجه فرق قابل ‌توجهی میان دمای نمایش ‌داده ‌شده و دمای حقیقی داخل یخچال یا فریزر خود شدید، اکان دارد به علت خطای برد باشد. ریست ‌کردن یخچال می‌تواند این ایراد را رفع کند.

قطعی برق

بعد از قطع برق، یخچال سامسونگ شما امکان دارد جهت برقراری برق پیام خطا را بر روی صفحه‌ نمایش خود نمایش دهد. این پیام خطا بیانگر این است که برق قطع شده و مجدد متصل شده است و لزوماً نمایش دهنده ایراد یخچال شما نیست. در چنین موردهایی، ریست‌کردن یخچال می‌تواند این ایراد را رفع کند.

بعضی اوقات بعد از خرید یک یخچال جدید، امکان دارد پیام خطایی که حالت “دمو” را نمایش می‌دهد روی صفحه نمایان شود. این حالت باید به وسیله تکنسین تغییر پیدا کند. ولی اگر با این پیام خطا برخورد کردید، می‌توانید یخچال خود را ریست کنید.

روش ریست کردن یخچال سامسونگ به مدل و نوع صفحه ‌نمایش آن وابسته است. توجه به این مورد ضروری است که بعد از تنظیم دوباره یخچال، امکان دارد نیاز باشد تنظیمات دما را براساس ترجیحات خود تنظیم کنید.

اگر به خاطر خراب بودن دکمه یا خرابی صفحه، نمی‌توانید یخچال سامسونگ خود را با استفاده از دکمه‌های نمایشگر آن ریست کنید؛ با کشیدن دوشاخه به مدت 10 دقیقه و بعد اتصال دئباره آن می‌توانید یخچال خود را بدون صدمه رساندن به آن ریست کنید.

مشورت با تکنسین در صورت نیاز 

در صورتی که روش ریست کردن یخچال سامسونگ می‌تواند ایرادات جزئی مرتبط با پیام‌های خطا و چراغ‌های چشمک‌زن را رفع کند، مهم است که بدانیم موضوعات جدی‌تر امکان دارد لازم به توجه حرفه‌ای داشته باشند.

اگر ایرادات دائمی یخچال خود را تجربه می‌کنید، بهتر است با یک تعمیرکار مشورت کنید که می‌تواند ایرادات اساسی را شناسایی کرده و رفع کند. می‌توانید با تعمیرکارهای متخصص ما تماس حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: علت سرما نداشتن یخچال فریجیدر

مرحله های ریست کردن یخچال سامسونگ

پیش از هر چیز، توجه به این نکته اهمیت دارد که برای تنظیم دوباره یخچال باید دو دکمه را به صورت هم‌زمان فشار دهید.

اگر هر دو دکمه به صورت هم‌زمان فشار داده شود، هیچ صدایی ایجاد نمی‌شود؛ پس، اگر صدای “بیپ” را شنیدید، به این منظور است که دکمه‌ها به شکل هم‌زمان فشرده نشده‌اند و باید آن‌ها را رها کرده و مجدد تست کنید.

پیدا کردن مکان کنترل پنل

اولین گام در روش ریست کردن یخچال سامسونگ، پیدا کردن محل کنترل پنل است. این عموما در بخش جلوی دستگاه، روی درب یا تنها در داخل چارچوب درب قرار دارد.

وقتی که کنترل پنل را پیدا کردید، باید دکمه‌های “Power Freeze” و “Power Cool” را به شکل هم‌زمان برای تقریبا 10 ثانیه فشار دهید. با این کار یک تنظیم دوباره برد کنترل یخچال شروع می‌شود.

ریست‌کردن

چطور یخچال سامسونگ را ریست کنیم؟ در بیشتر مدل‌ها، بعد از نگه‌داشتن دکمه‌های “Power Freeze” و “Power Cool” به طول 10 ثانیه، باید صدای بیپ را بشنوید یا نمایشگری را در صفحه کنترل ببینید که نشان می‌دهد تنظیم دوباره با موفقیت انجام شده است.

در این مرحله می‌توانید دکمه ها را رها کرده و صبر کنید تا یخچال دوباره راه اندازی شود.

جهت شروع روند بازنشانی، دکمه‌ها را فشار دهید تا صفحه شروع به 2 الی 3 بار چشمک‌ زدن کند. بعد از حدودا 10 تا 30 ثانیه، یخچال دوباره تنظیم شده و به تنظیمات اولیه خود بر می گردد.

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط