تعمیرات یخچال, مقالات

نشانه های خرابی برد یخچال دوو

نشانه های خرابی برد یخچال دوو - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث نشانه های خرابی برد یخچال دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

نشانه های خرابی برد یخچال دوو

از مهم ترین نشانه های خرابی برد یخچال دوو می توان به تشکیل برفک، نوسانات برقی، اتومات نشدن یخچال و … اشاره نمود. برد جزو قطعه های اصلی در یخچال به شمار میرود که با خراب شدن آن شاهد ایجاد شدن مشکلات عمده ای در کارکرد دستگاه خواهیم بود.

به هیچ وجه نباید در این امر صبر کرد، پس همین الان برای تعمیرات یخچال دوو اقدام نمایید. چرا که امکان دارد قطعه های سالم هم دچار صدمه شوند. در این نوشته شما را با نشانه های خرابی برد یخچال دوو آشنا می نماییم.

بیشتر بخوانید: کد خطاهای یخچال سامسونگ

برد الکترونیکی در یخچال دوو

زمانی که با نشانه خرابی برد یخچال دوو آشنا شوید زودتر می توانید برای تعمیرات آن اقدام نمایید. برد جزو قطعه های الکترونیکی محسوب می شود و همان گونه که مشخص است حساسیت بسیاری دارد. مهم ترین وظایف برد، انتقال دستورات گوناگون برای انجام کارکرد در هر بخش از دستگاه می باشد و زمانی که خراب شود یخچال کارکرد عادی و نرمال خود را از دست می دهد.

ترجیح این است که تعمیرکاران ماهر اول احتمال تعمیر آن را چک می کنند و در شرایطی که برد قابلیت تعمیرات نداشته باشد به سراغ عوض کردن آن می روند. از آنجایی که هزینه برد الکترونیکی یخچال خیلی گران است پیشنهاد می کنیم عیب یابی و تعمیرات آن را به اشخاص ماهر بسپارید.

اگر تخصصی در عرصه تعمیرات یخچال ندارید پیشنهاد می‌کنیم حتما این امر به واسطه تکنسین و افراد ماهر صورت گیرد. علامت و نشانه‌های خراب بودن برد یخچال دوو عبارتند از:

  • وجود برفک زیاد
  • خطا و کد ارور مرتبط به برد
  • اتومات نشدن یخچال دوو
  • خاموش شدن برای مدت طولانی کمپرسور
  • صدای زیاد و غیر نرمال یخچال
  • فعالیت نکردن فن اواپراتور
  • روشن نشدن یخچال
  • وجود نوسان های برقی دائمی

موارد گفته شده در فوق همگی از دسته نشانه هایی بودند که با توجه به وجود داشتن آن می‌توان فهمید که برد اصلی یخچال دچار مشکلاتی شده و احتیاج به بررسی و تعمیرات دارد.

از مرکز های تخصصی تعمیر برد یخچال دوو نمایندگی مجاز تعمیرات سرویس می‌باشد.

تشکیل برفک

از اولین نشانه های خرابی برد یخچال دوو می توان به تشکیل برفک بسیار در دستگاه اشاره نمود. توجه داشته باشید که در شرایط دیدن برفک بایستی به سراغ مشاهده  فن، لاستیک دور درب و کندانسور بروید.

اگر این قسمت ها سالم هستند یعنی این که برد الکترونیکی خراب شده است و ایراد یابی آن باید به واسطه تجهیزات دقیق و پیشرفته اجرا شود.

بیشتر بخوانید: علت سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو

نمایش کد خطا یا ارور

یخچال های دوو نمایشگرهای دیجیتال را دارا هستند که در شرایط خرابی هر قسمت، کد ارور مربوط به آن نشان داده می شود. کدی که مرتبط به خرابی برد الکترونیکی می باشد r1 است.

برد یخچال از حساسیت زیادی مواجه است و پیشنهاد می کنیم اگر دستگاه در دوره گارانتی قرار دارد و یا شما در عرصه تعمیرات آگاهی ندارید آن را به نمایندگی های مجاز بسپارید.

در نمایندگی هایی مانند” تعمیرات سرویس” نیرو هایی فعال هستند که با تجربه بسیار و در دست داشتن تجهیزات پیشرفته سعی می کنند تا قطعه ها را به خوبی ایراد یابی کنند.

اتومات نشدن یخچال دوو

اتومات نشدن یخچال دوو یعنی یخچال یکسره کار میکند که صدمه های زیادی به کمپرسور می زند. این مسئله علت های مختلفی دارد که یکی از آن ها خراب بودن برد الکترونیکی است. به هیچ وجه اتومات نشدن یخچال دوو را نادیده نگیرید و در سریعترین وقت کارهای لازم را انجام دهید.

خاموش شدن کمپرسور برای طولانی مدت

ربط مستقیمی بین سالم بودن برد الکترونیکی و کارکرد درست کمپرسور وجود دارد. اگر کمپرسور برای طولانی مدت خاموش شده دستگاه را از برق بکشید و در اسرع وقت با نمایندگی های مجاز تماس حاصل فرمایید. امروزه اکثر نمایندگی ها اعم از ” تعمیرات سرویس” نیروهای خود را به محل اعزام می کنند و احتیاجی نیست که شما یخچال را تا محل نمایندگی منتقل کنید.

صدای غیر معمول یخچال دوو

از سایر نشانه های خرابی برد یخچال دوو ایجاد صدای غیرعادی و بلند از دستگاه است. این صدا می توانند چیزی مثل ” تق تق ” باشد که بی شک شنیدن آن در طول روز خوشایند نیست و سبب از بین رفتن آرامش ساکنین خواهد شد. لازم به بیان است که در مواقع شنیدن این صدا نخست فن و کارکرد درست آن را مورد بررسی قرار دهید. در شرایط سالم بودن فن، احتمال خراب بودن برد الکترونیکی وجود دارد.

فعالیت نکردن فن یخچال دوو

جای دقیق قرار گیری فن، در کنار اواپراتور است. در حقیقت قرار گیری این دو بخش در همسایگی هم موجب می شود تا روند سرماسازی بهتر اجرا شود. اگر با فعالیت نکردن فن روبرو شدید در گام اول باید سیم پیچی را چک کنید و در شرایطی که فن سالم بود ولی قادر به فعالیت کردن نبود یعنی اینکه برد الکترونیکی خراب می باشد.

روشن نشدن یخچال دوو

از نهایی ترین نشانه خرابی برد یخچال دوو می توان به روشن نشدن دستگاه اشاره نمود که یک رخداد ناخوشایند برای اشخاص محسوب می شود. اکثر آن ها با روشن نشدن یخچال نگران می شوند و فکر می کنند که کمپرسور آن دچار سوختگی است. با وجود اینکه با خرابی برد الکترونیکی هم شاهد ایجاد این مشکل خواهیم بود و تعمیر یا عوض کردن آن می تواند این اتفاق را رفع کند.

مهم ترین علت خرابی برد الکترونیکی یخچال دوو

متاسفانه یکی از مشکل هایی که در سیستم برق کشور ما وجود دارد نوسان های مداوم برق است. این نوسان ها عامل اصلی در خراب شدن وسیله های برقی و قطعه های داخلی آن ها می باشد. برد یخچال هم به همین خاطر دچار سوختگی و مشکل های عمده ای می شود. توصیه می کنیم برای برطرف کردن این چالش از محافظ های برق برای یخچال و دیگر وسیله های برقی خانه استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: علت زود اتومات کردن یخچال ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط