تعمیرات یخچال, مقالات

علت سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو

علت سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو

علت سرد نشدن بخش پایینی یخچال دوو به چندین دلیل پیش میاید که کثیفی لوله های کندانسور، مسدودیت مسیر جریان هوا، کثیفی لاستیک دور درب و … به همراه دارد که در این مطلب به بررسی و روش های حل آن ها اشاره خواهیم کرد. پیش از آنکه اقدامی درباره تماس با تکنسین انجام دهید و یا به مراکزی مثل نمایندگی تعمیرات دوو در کرج مراجعه کنید، روش های موجود در این مطلب را ذنبال کنید.

چرا پایین یخچال دوو سرد نمی شود؟

شایع ترین دلیل سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو ، قرار گرفتن در فصل های گرم سال مثل تابستان است. راهکار مناسب در این فصل، تغییری در دمای یخچال اعمال کنید تا مواد غذایی که در قسمت پایین آن قرار داده شده اند خراب نشوند.

در حقیقت بعضی اوقات ایراد فنی نیست و با توجه به چند دلیل ساده مثل دما می توانیم مشکل را رفع کنیم. در ادامه شما را به وردهای فنی آشنا می کنیم که جهت رفع نشدن ایراد با تغییر دما، می توانید به دنبال آن ها بروید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال بوش

کثیفی لوله ‌های کندانسور

بیشتر افراد و خانم های خانه دار، به تمیزی یخچال اهمیت می دهند ولی در خیلی از مواقع، نسبت به تمیز کردن لوله های کندانسور که در پشت دستگاه نصب شده اند بی توجهی می کنند.

این مسئله سبب می شود که با گذشت زمان گرد و خاک های زیادی بر روی این قسمت جمع شوند و شاهد دیگر آلودگی ها مثل بستن تارعنکبوت باشیم! لوله های کندانسور نقش بسزایی در روند خنک سازی آن دارند و جهت نظافت نکردن آن، گردش هوای مناسب در پشت یخچال به وجود نمی آید و لوله ها خنک نمی شوند. این موضوع تحت عنوان اولین علت سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو به شمار می آید.

  • راهکار: یخچال را به طرف جلو حرکت دهید تا از دیوار فاصله بگیرد. این فاصله باید به اندازه ای باشد که دسترسی اشتن به لوله های کندانسور ایجاد شود. حالا می توانید با بهره گیری از جاروبرقی گرد و غبارهای موجود بر روی این قسمت را پاکسازی کنید. این کار را با مراقبت انجام دهید تا صدمه ای به لوله ها وارد نشود.

کثیفی نوار دور یخچال

لاستیکی که دور درب یخچال دوو و دیگر برندها نصب شده با گذشت زمان دچار آلودگی می شود و این موضوع غیر قابل انکار است. آلودگی هایی مثل ذرات غذا، چربی و … از بسته شدن درست درب مانع می شوند و در نتیجه هوای گرم بیرون به داخل یخچال نفوذ کرده و از خنک شدن آن پیشگیری می کند.

  • راهکار: نظافت نوار لاستیکی کار سختی نیست. فقط کافی است یک ابر یا اسفنج را به مخلوط آب و صابون آغشته کنید و به آهستگی بر روی لاستیک بکشید. بهتر است پیش از انجام این کار، یخچال را خاموش کنید. پیشنهاد می کنیم از اسپری های شوینده و پاک کننده های قوی و اسیدی بهره نگیرید.

بیشتر بخوانید: علت آب دادن یخچال اسنوا

مسدودیت مسیر جریان هوا

دلایل متعددی سبب گرفتگی مسیر جریان هوا می شود که اساسی ترین آن، چیدمان غلط  ظروف داخل یخچال است. زمانی که ظروف بزرگ را در روبه روی دریچه تهویه هوا قرار می دهید هوای سرد نمیتواند داخل یخچال جریان داشته باشد و در آخر شاهد گرم شدن محیط خواهید بود.

  • راهکار: مناسب ترین راهکار، تغییر چیدمان ظروف است. توصیه می شود از گذاشتن هر نوع مواد غذایی در رو به روی دریچه پرهیز کنید و آن ها را در قسمت های دیگر قرار دهید.

نداشتن فاصله مناسب یخچال از دیوار و زمین

دیگر دلیل سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو مرتبط با رعایت نکردن فاصله استاندارد دستگاه از زمین و دیوار است. لوله هایی که در پشت یخچال نصب شده اند و به اسم لوله های کندانسور شناخته می شوند بایستی فاصله مناسب و استانداردی از دیوار داشته باشد تا قابلیت جریان هوا و خنک شدن لوله ها ایجاد شود. همینطور یخچال نباید به اندازه زیادی از سطح زمین فاصله داشته باشد. هر اندازه این فاصله کمتر باشد بهتر است.

  • راهکار: باید یخچال در کمترین حالت 5 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد و اندازه فاصله آن با زمین حداقل باشد. در حقیقت ارتباط بین این دو مورد معکوس است. هر چه فاصله از دیوار بیشتر باشد بهتر است و هر اندازه فاصله با زمین کمتر باشد بهتر است. راه حل اصولی این است که نصب یخچال را به تعمیرکارهای متخصص در مجموعه تعمیرات سرویس بسپارید. این مجموعه افزون بر نصب و تعمیر یخچال دوو، تعمیرات یخچال سامسونگ و دیگر برندها را هم انجام میدهد.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال امرسان

جریان ضعیف برق

بعضی اوقات ضعیفی جریان برق تحت عنوان علت سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو شناسایی می شود. در این وضعیت بهتر است از اتصالات برق اطمینان پیدا کنید و آن ها را در سفت ترین و ثابت ترین حالت قرار دهید. چک کردن دوشاخه، کابل و … امری مهم است.

  • راهکار: بعضی اوقات شاهد اختلال ولتاژ در مناطق مختلف شهر هستیم. این مسئله می تواند تاثیر بسزایی در ضعیف شدن برق داشته باشد. پیشنهاد می شود از محافظ های مناسب برای یخچال به کار ببرید تا افزون بر پیشگیری از بروز این ایراد، از قطعه های مهم دستگاه محافظت کند.

دمای محیط اطراف یخچال

محل نصب یخچال از مهم ترین مسائل محسوب میشود. به هیچ وجه این دستگاه را در نزدیکی اجاق گاز، پکیج، برابر تابش مستقیم نور خورشید و … نصب نکنید. چون گرم بودن هوای اطراف یخچال می تواند دلیل سرد نشدن بخش پایین یخچال دوو شناخته شود.

  • راهکار: در موقع نصب یخچال محلی را در نظر بگیرید که از همه عوامل گرمازا محافظت شده باشد. عموما نقشه کشی ساختمان ها به این صورت است که فاصله های مشخصی در نظر گرفته می شود. بهتر است به این مسئله پایبند باشید و یخچال را در محل در نظر گرفته شده نصب کنید.

چنانچه کلیه موارد بالا را بررسی کردید و هنوز هم شاهد پابرجا بودن ایراد بودید باید خراب شدن کمپرسور، فن موتور و ترموستات را به تعمیرکاران متخصص بسپارید. چون امکان دارد خراب شدن این قطعات علت سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط