K5H2j08

پشتیبانی 24 ساعته

551  690  91 - 026 

K5H2j08

پشتیبانی 24 ساعته

552  690  91 - 026 

مقالات

تعمیرات یخچال, مقالات

عیب یابی یخچال فریزر اسنوا

عیب یابی یخچال فریزر اسنوا - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث عیب یابی یخچال فریزر اسنوا میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

عیب یابی یخچال فریزر اسنوا در سریعترین وقت ممکن

یخچال فریزر تنها کالای الکترونیکی است که همیشه باید روشن باشد. به علت نگهداری مواد غذایی فاسد شدنی، در شرایط خراب شدن یخچال بایستی به سرعت نسبت به رفع مشکل اقدام نمود. مارک اسنوا یکی از مورد هایی است که در لیست برترین یخچال و فریزرهای ایرانی قرار گرفته است.

در این مطلب آموزش ایراد یابی یخچال فریزر اسنوا را برای شما حاضر کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن یخچال دوو

شیوه های ایراد یابی یخچال فریزر اسنوا چیست؟

اسنوا در طراحی یخچال فریزرهای نوین خود، از تکنولوژی پیشرفته بهره گیری می‌کند. به همین خاطر سنسورها و بردهای الکترونیکی در یخچال‌های اسنوا وجود دارد که ایراد یابی را به دفعات راحت تر می‌کنند. در همین جهت خطاهای مختلفی در یخچال‌ها و فریزرهای اسنوا تعریف شده‌اند که هر یک نشان‌دهنده بروز مشکل در قسمت خاصی از یخچال هستند.

۱. به هم خوردن تنظیمات دمای یخچال فریزر اسنوا

تنظیم دمای یخچال برای پیشگیری از فاسد شدن ماده های غذایی اهمیت زیادی دارد. گاهی اوقات امکان دارد که تنظیمات دمای یخچال به هم بخورد. برای رفع این مشکل عموما از صفحه لمسی یخچال فریزر اسنوا می‌توان کمک گرفت. پیشنهاد می‌شود که درجه یخچال در حدود ۴ یا ۵ درجه سلسیوس و دمای فریزر روی ۱۸- درجه سلسیوس تنظیم گردد.

۲. از بین رفتن کاربرد لاستیک یخچال

بعضی اوقات با وجود تنظیم بودن دمای یخچال فریزر اسنوا، میبینیم که داخل یخچال آن گونه که باید و شاید خنک نیست. این مشکل به معنای از دست رفتن برودت یخچال است. در این شرایط به احتمال خیلی زیاد مشکل مربوط به لاستیک‌های درب یخچال است.

این احتمال وجود دارد که پس از چند سال، لاستیک‌های یخچال کاربرد خود را از دست بدهند. در این شرایط مانع از کیپ شدن درب یخچال خواهند شد. با عوض کردن لاستیک درب یخچال، مشکل رفع خواهد شد.

بیشتر بخوانید: نشانه های خرابی برد یخچال دوو

۳. خرابی رله کمپرسور یخچال فریزر اسنوا

وقتی که یخچال به برق متصل می‌شود، فرمان روشن شدن کمپرسور به واسطه قطعه‌ای الکترومکانیکی با اسم رله صادر می‌شود. اگر رله خراب شود، پس اساسا کمپرسور در مدار قرار نمی‌گیرد. در نخستین گام زمانی که با مشکل فعالیت نکردن کمپرسور روبرو شدید، بایستی سلامت رله را چک کنید. اگر که رله خراب باشد، می بایست نسبت به عوض کردن آن اقدام کرد.

۴. صدمه دیدن کمپرسور یخچال فریزر اسنوا

گاهی وقت ها با چک کردن معلوم می‌شود که رله کمپرسور سالم است. در نتیجه فعالیت نکردن کمپرسور به علت خرابی خود این لوازم است. کمپرسور یخچال به علت های زیر خراب می‌شود:

 • اگر محوطه کاری کمپرسور بیش از اندازه گرم شود و احتمال رد و بدل شدن هوای باز وجود نداشته باشد.
 • قرار گیری کمپرسور در دسترس گرد و خاک شدید، پس از چند سال آن را از فعالیت می‌اندازد.
 • فن کمپرسور برای سرد کردن آن کار می‌کند. خراب شدن فن و عدم عوض کردن سر وقت آن موجب سوختن کمپرسور می‌شود.
 • وارد کردن ماده های غذایی در مقدار بیش از ظرفیت یخچال موجب وارد شدن فشار خیلی زیاد به کمپرسور و خراب شدن آن می‌شود.
 • زیاد شدن ناگهانی ولتاژ برق وصل شده به یخچال هم آسیب شدیدی به کمپرسور بزند.
 • افت مقدار گاز یخچال هم فشار بسیاری را به کمپرسور وارد می‌کند.

۵. خرابی فیلتر درایر یخچال اسنوا

گاز یخچال برای آنکه توان سرد کردن داشته باشد، بایستی عاری از هر نوع رطوبت یا گرد و خاک باشد. نرمال است که سیستم تبرید یخچال در دسترس رطوبت و گرد و خاک باشد. برای پیشگیری از ورود رطوبت به داخل گاز یخچال، از گونه ای فیلتر به نام فیلتر درایر گاز یخچال بهره گیری می‌کنند.

در مواقع خراب شدن این فیلتر، رطوبت گاز مبرد بالا رفته  و در نتیجه راندمان یخچال کاهش می یابد. در این حالت باید فیلتر عوض شود.

۶. صدمه دیدن شیر برقی یخچال اسنوا

جریان سیال در سیکل تبرید یخچال فریزر اسنوا بایستی به یک جهت معین باشد. برای این هدف از شیر برقی بهره گیری می‌شود که مانع از بازگشت جریان مبرد در راه اصلی می‌شود. صدمه دیدن این شیر اساسا سیکل تبرید را دچار اختلال می‌کند.

در این حالت هم بایستی شیر برقی یخچال به کلی عوض شود.

بیشتر بخوانید: علت کارکرد یکسره یخچال سامسونگ

۷. برفک زدن یخچال فریزر اسنوا

در موضوع ایراد یابی یخچال فریزر اسنوا بایستی به مسئله مهم برفک زدن هم اشاره نماییم. همان گونه که می‌دانید، یخچال فریزرهای این روز ها با فناوری ضد برفک طراحی می‌شوند؛ ولی در بعضی از مواقع، مردم در تماس با تعمیرکاران از برفک زدن یخچال اطلاع می‌دهند.

به صورت کلی علت های اصلی برفک زدن یخچال‌ها را می‌توان به طور زیر شمار آورد:

 • مدار چرخش هوای خنک در یخچال از هوای گرم و مرطوبی که از محیط خارج وارد یخچال می‌شود، کامل مجزا است. چنانچه به هر علتی برخورد مستقیمی میان این دو جریان هوا بروز دهد، بی تردید شاهد ایجاد برفک در یخچال خواهیم بود.
 • خرابی سیستم برفک زدای یخچال هم می‌تواند موجب ایجاد برفک در مجاورت اواپراتور و دیگر قسمت های یخچال شود.
 • خراب شدن لاستیک درب یخچال هم موجب ورود هوا به داخل یخچال شده و پس از مدتی برفک زدن را شاهد خواهیم بود.

۸. خراب شدن بردهای الکترونیکی یخچال اسنوا

همان گونه که اشاره نمودیم، یخچال‌های اسنوا چندین برد الکترونیکی را دارا هستند که در امتداد هوشمندسازی به کار گرفته می‌شوند. از نمونه بردهای الکترونیکی یخچال فریزرهای اسنوا می‌توان به مورد های زیر اشاره نمود:

 • برد نمایشگر یخچال: کار منتقل کردن دستورات تنظیمی شخص را به پردازشگر یخچال بر دوش دارد.
 • برد تغذیه و دستورات یخچال: کنترل فعالیت کلیه قطعات یخچال به واسطه این برد اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریجیدر در فردیس

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

سوالاتتان را ارسال نمایید تا به آنها پاسخ دهیم

سوالاتتان را در مورد فروش آنلاین ارسال نمایید تا در سریع ترین  زمان ممکن به شما پاسخ دهیم 
ستون کناری