تعمیرات یخچال, مقالات

علت کاهش دمای فریزر سامسونگ

علت کاهش دمای فریزر سامسونگ - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت کاهش دمای فریزر سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت کاهش دمای فریزر سامسونگ

کاهش دمای فریزر به خاطر استفاده اشتباه از دستگاه یخچال فریزر بوده و برخی اوقات هم پیش می آید که به دلیل خراب شدن قطعات داخلی باشد. در این مقاله با عنوان علت پایین آمدن دمای فریزر سامسونگ چیست؟ با تعمیرات سرویس در کرج همراه باشید. دمای یخچال و فریزر باید به طوری باشد که در تابستان و زمستان با خنک نگهداشتن مواد غذایی از خرابی آنها جلوگیری شود. هر نوع نوسانی در تنظیمات دمای فریزر سبب پایین آمدن درجه آن می شود.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال امرسان

دلیل پایین آمدن دمای فریزر سامسونگ چیست؟

عوامل اختلال دمای یخچال فریزر ساید سامسونگ به علت هایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، رخ بدهد؛ درب‌های یخچال بسته نشده یا درز دارند که سبب وارد شدن هوای گرم از محیط به داخل یخچال می‌شود.

فیلترهای هوا ناپاک هستند و گردش هوای مناسب را صورت نمیگیرد. متعادل نبودن و تنظیم غلط دستگاه سنسور دما در داخل یخچال. جمع شدن یخ و یا برف در سیستم خنک‌کننده، که سبب گرفته شدن گردش هوا و اختلال دمای داخل یخچال می‌شود. نداشتن تعادل بار سرمایش و گرمایش در سیستم یخچال.

جهت برطرف کردن مشکل، می‌توانید درب‌ها را چک و تنظیم کنید، فیلترهای هوا را عوض کنید، سنسور دما را چک و تنظیم کنید و در صورت نیاز، سرویس و تعمیرات سیستم خنک‌کننده را دریافت کنید.

علت ثابت نبودن دمای یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

دلیل پایین آمدن دمای فریزر سامسونگ چیست؟ این موضوع به خاطر دلایل متعددی که در ادامه عنوان می کنیم پیش می آید:

باز شدن مکرر درب یخچال و فریزر

در هر مرتبه شدن درب یخچال و فریزر هوای سرد آن خارج می شود. در این حالت دستگاه باید کارکرد بیشری داشته باشد تا مجدد این سرمای از بین رفته را جایگزین کند. به بسته نگه داشتن درب برای چند ساعت می توانید مشاهده کنید که دما ثابت شده است یا خیر.

تنظیم غلط دما

امکان دارد کودکان یا فردی به غلط تنظیمات دما را دچار اختلال کرده باشد. بهترین دما برای فریزر سامسونگ ۱۹- و به عنوان یخچال ۳ درجه سانتیگراد می باشد.

بیشتر بخوانید: علت بوق زدن یخچال اسنوا

صدمه دیدگی درزگیرهای درب دستگاه

چنانچه درزگیرهای موجود در درب یخچال فریزر پوشانندگی درستی نداشته باشند، موجب نگه نداشتن سرما در درون دستگاه شده و سرما را به بیرون منتقل می کند.

گرفتگی دریچه و سنسورها

با پرکردن بیش از حد دستگاه از مواد غذایی، امکان دارد که موجب مسدود شدن دریچه هوا شوید. بنابراین توجه کنید که مواد غذایی را با فاصله مشخصی از این دریچه ها در یخچال فریزر قرار دهید.

صدمه کنترل دمپر

دمپر هوا را با باز و بسته شدن، دمای هوای سرد را به دستگاه منتقل می کند. چنانچه دمپر درست باز نشود، هوای سرد لازم را وارد یخچال نمی کند. بنابراین از صحیح کار کردن آن مطمئن شوید.

خراب شدن ترموستات دیفراست

ترموستات دیفراست، با مدیریت کردن دمای کویل های اپراتور باعث یکسان سازی دمای هوای یخچال فریزر می گردد. چنانچه ترموستات دیفراست درست کار نکند و معیوب باشد، سرما درون دستگاه به وجود نخواهد آمد.

گرفته شدن مسیر عبور گاز فریزر

یکی از دلایل اختلال دما در فریزر سامسونگ گرفتگی مسیر عبور گاز فریزر است. جهت گرفته شدن در این مسیر گاز  خیلی خوب به فریزر انتقال داده نمی شود نمی تواند سرمای خود را به طبقات انتقال دهد و در نهایت سبب گرم شدن فریزر و فاسد شدن مواد غذایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: علت کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ

چطور ایراد کاهش سرمای فریزر را برطرف کنیم؟

جهت رفع مشکل کم شدن سرمای فریزر سامسونگ، می‌توانید اقدامات زیر را دنبال کنید:

  1. چک کردن درب‌ها: مطمئن شوید که درب فریزر به صورت کامل بسته شده و درزی در آن وجود ندارد.
  2.  تنظیمات دما: دمای فریزر را چک کنید و مطمئن شوید که درست تنظیم شده است.
  3.  نظافت قطعات: قطعه های داخلی فریزر را از برف و یخ تمیز کنید تا جریان هوا را آسان تر کنید.
  4.  چک کردن سیستم خنک‌کننده: مطمئن شوید که فن‌ها و بخاری‌ها درست کار می‌کنند و بعضی بخش ها مسدود نشده‌اند.
  5.  چک کردن فیلترهای هوا: فیلترهای هوا را چک کرده و جهت نیاز تمیز کنید یا عوض کنید.
  6.  محل قرارگیری فریزر: مطمئن شوید که فریزر در مکانی مناسب با محیط کافی و تهویه مناسب قرار گرفته است.

به طوری که ایراد هنوز هم وجود داشت، بهتر است با مرکز خدمات تعمیرات سرویس تماس بگیرید و تعمیرات مورد نیاز را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: علت یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ

آیا خراب شدن موتور فریزر سامسونگ باعث اختلال دمای آن می شود؟

بله، خراب شدن موتور فریزر سامسونگ می‌تواند به اختلال دمای آن منتهی شود. موتور فریزر نقش ایجاد کردن سرمای لازم جهت حفظ دمای مناسب داخل فریزر است. جهت خراب شدن موتور، کارکرد درست آن دچار اختلال شده و امکان دارد موجب نوسان دمای فریزر شود.

این اختلال می‌تواند دارای دماهای خیلی پایین یا بالا باشد و سبب حفظ نشدن دمای ثابت و ایجاد ایرادات در نگهداری مواد غذایی داخل فریزر شود. جهت مشاهده نوسانات غیر عادی در دمای فریزر، پیشنهاد می‌شود به مرکز خدمات تعمیرات سرویس مراجعه کرده و موتور فریزر را چک و تعمیر کنید.

سخن آخر

با اختلال داشتن دمای هوای فریزر سامسونگ امکان دارد مواد غذایی به دمای مناسب و مورد نیاز نرسند و فاسد شوند. از این جهت علت یابی کردن و شناسایی ایراد و دانستن اینکه دلیل پایین آمدن دمای فریزر سامسونگ چیست؟ می توانید از ایجاد شدن این ایراد مانع شوید. چنانچه در شهر کرج هستید، می توانید از کمک تکنسین های تعمیرات سرویس بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: علت برفک زدن یخچال دوو

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط