مقالات, تعمیرات ماشین لباسشویی

علت خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ

علت خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه و کرج و فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

علت خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی از پر استفاده ترین لوازم خانگی است که بدون آن شستشوی لباس ها خیلی سخت خواهد بود. این دستگاه از قطعه های زیادی تشکیل شده که هر یک وظیفه مخصوصی را به عهده دارند و در مواقع خرابی یا معیوب بودن هر کدام، کل سیستم ماشین لباسشویی مختل شده و با مشکل های مختلفی مواجه می شود.

برد  یکی از این قطعه هایی است که وظیفه هماهنگی و مهار تمام سیستم را بر دوش دارد. در شرایط خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی، سیستم با مشکل برخورد کرده و احتمالا ماشین لباسشویی روشن نشود.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن آب لباسشویی بوش

وظیفه های برد ماشین لباسشویی سامسونگ

برد در ماشین لباسشویی وظیفه مهار کردن و صادر دستور به دیگر اجزا و قطعات گوناگون برای اجرایی کردن برنامه شستشو را بر دوش دارد. این برنامه به واسطه شخص به دستگاه داده می شود و شامل گونه شستشو و تایم بندی آن است که با فشار دادن دکمه شروع این دستور اول به برد الکترونیکی فرستاده می شود و بعد این قطعه مانند مغز، فرمان را به دیگر قطعات منتقل میکند.

با توجه به این نکته ها، اگر برد الکترونیکی ایراد دار و یا خراب شود، ماشین لباسشویی هم روشن نمیگردد.

دلیل های خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ

برخی اوقات به علت های مختلفی امکان دارد برد الکترونیکی دستگاه از عمل بیفتد و نتواند دستورات مختلف دریافتی را به سایر بخش های ماشین لباسشویی منتقل کند. این علت ها امکان دارد به‌ علت شرایط محیط و جریان های برقی و یا نگهداری غلط از ماشین لباسشویی رخ دهد.

مهم‌ترین علت های خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ شامل موارد زیر هستند:

 • نوسان های جریان برق
 • ورود آب به درون برد و ایجاد اتصالی
 • عیب دار شدن مدارها، فیوزها و خازن برد الکترونیکی
 • قرار گیری دستگاه در محیط های بیش از اندازه گرم و نمدار
 • بهره مکرر و بی‌رویه از دستگاه بدون استراحت دادن
 • قرار دادن اضافه بار بیش از اندازه در ماشین ‌لباسشویی سامسونگ
 • فرسودگی دستگاه با گذر زمان

بیشتر بخوانید: علت خرابی برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ

نشانه های خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ

در شرایط معیوب یا خراب شدن برد، این ایراد خود را به شکل های مختلفی در کارکرد دستگاه نشان می دهد که حاد ترین حالت آن، خاموش شدن یکدفعه ای و روشن نشدن دوباره ماشین لباسشویی است. این نشانه ها را بایستی حتما جدی بگیرید؛ چرا که نشان می دهند که وقت عوض کردن یا تعمیرات برد الکترونیکی رسیده است.

علامت ها و نشانه های خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ شامل اند از:

 • مشکل در انجام برنامه شستشو و یا کار نکردن طبق فرمان های وارد شده
 • فعالیت نکردن، معیوب بودن و یا خاموش شدن پنل جلویی ماشین لباسشویی سامسونگ
 • بودن برق به روی بدنه دستگاه و برق گرفتگی بر اثر لمس بدنه
 • نمایش دادن کد ارور و یا خطا روی صفحه نمایشگر
 • عدم خالی کردن کامل آب ماشین لباسشویی سامسونگ
 • خاموشی یکدفعه ای ماشین لباسشویی سامسونگ

آزمایش اطمینان از خراب بودن برد الکترونیکی

بعضی از مشکل هایی که در ماشین لباسشویی بروز می دهند مرتبط به ایراد های برد الکترونیکی آن هستند و بقیه مشکل ها امکان دارد مربوط به ایراد های بقیه بخش های ماشین لباسشویی باشند. پس برای مطمعن شدن از خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ، از شیوه های زیر می توان بهره گیری کرد:

 • خواندن کد خطا روی نمایشگر ماشین لباسشویی و بعد مراجعه به دفترچه راهنما برای یافتن ایراد های آن
 • چک کردن خروجی های برد و مطمعن شدن از سالم بودن یا نبودن آن‎ ها با بهره از یک لامپ 220 ولت 100 وات (برای امتحان با لامپ بایستی اول دکمه شروع را بزنید و اگر لامپ روشن شود نمایش دهنده سالم بودن برد الکترونیکی است).

شیئع تعمیرات برد ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر برد صدمه جدی ندیده باشد می توان با عوض کردن یک یا چند قطعه کوچک آن را مانند روز اول به راه انداخت. هر چند توصیه ما این است که همیشه به تعمیرگاه‌ های مجاز برای تعمیر و عوض کردن قطعه های لوازم خانگی خود مراجعه نمایید؛ ولی با داشتن علم فنی لازم خود هم می توانید کار تعویض قطعه ها را انجام دهید.

پیش از اعمال تعمیرات، بهتر است راه های زیر را اجرا کنید.

اول به‌ جهت ایمنی بیشتر، دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز کشیده تا نه به شما و نه به دستگاه صدمه نرسد. در درون ماشین های لباسشویی که از جریان برق پی در پی تغذیه می ‌کنند، خازن‌‌هایی قرار گرفته شده است که بعد از جدا نمودن دوشاخه از پریز، شارژ ولتاژ بسیار را هنوز در خود ذخیره می کنند. پیش از شروع به عمل بایستی از خالی بودن این خازن ها مطمعن شوید.

بعد کنترل پنل ماشین لباسشویی را از جای ویژه آن با احتیاط خارج نمایید. اگر روی آن کثیفی یا آلودگی دیدید می توانید با اسپری های پاک کننده های مخصوص آن‌ را کاملا تمیز کنید. موقع پاک کردن، دقت کنید که تمام خازن های الکترولیتی به شکل صاف در سر جای خود قرار گرفته باشند.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی

عوض کردن برد ماشین لباسشویی سامسونگ

در شرایطی که برد شدیدا صدمه دیده باشد و نتوان آن را با شیوه معمولی که در فوق گفته شد، تعمیر نمود؛ توصیه می کنیم به فکر عوض کردن برد باشید. زیرا که در این شرایط دستکاری و تلاش در تعمیر قطعه های برد، تنها صدمه به آن را بیشتر خواهد کرد و باعث آسیب دیدن تمام سیستم ماشین لباسشویی خواهد شد. این موضوع موجب افزایش هزینه های تعمیر و یا حتی اجبار به خرید یک ماشین لباسشویی جدید خواهد شد.

چه وقتی برد الکترونیکی بایستی عوض شود.

عموما در صورت صدمه شدید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی، پیشنهاد می شود تا حتما آن را عوض کنید. ولی در شرایط دیدن هر کدام از علائم زیر، برد به هیچ وجه قابل تعمیرات نبوده و باید حتما توسط یک متخصص تعمیرات و یا تعمیرگاه های مجاز، عوض کردن شود. این نشانه ها عبارتند از:

 • سوختگی آی سی یا تراشه برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ
 • آتش گرفتن قسمتی از برد
 • ریخته شدن آب به روی ماشین لباسشویی وقتی که به برق وصل است.

بیشتر بخوانید: علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر سامسونگ، تعمیر ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط