مقالات, تعمیرات ماشین لباسشویی

علت خرابی پمپ ماشین لباسشویی سامسونگ

علت خرابی پمپ ماشین لباسشویی سامسونگ - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه و کرج و فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت خرابی پمپ ماشین لباسشویی سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

دلیل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

موقع انجام چنین کاری، قطعه بار بزرگی به خود می گیرد که اکثرا منجر به سایش زودهنگام می شود. در نتیجه پمپ دچار خرابی می شود و با یک مخزن پر دستگاه از حرکت می ایستد.

مشکل های زهکشی با عیب یابی، عوض کردن یا تعمیرات پمپ تخلیه ماشین لباسشویی رفع می شود. در این مقاله که به واسطه تعمیرات سرویس فراهم شده است به مطالعه درباره این عوامل پرداختیم.

بیشتر بخوانید: علت باز نشدن درب لباسشویی بوش

یافتن خرابی پمپ ماشین لباسشویی سامسونگ

فقدان زهکشی کامل همواره به این معنا نیست که پمپ معیوب است. مشکل هایی در گردش آب هم می تواند موجب مشکل های دیگر زهکشی شود، به طور مثال مسدودیت و یا اتصالات سست موجب خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ می شوند. لذا، احتیاجی به عجله برای جدا نمودن دستگاه و خارج کردن پمپ از محفظه نیست.

بهتر است برای یافتن خرابی کوشش کنید. کارشناسان پیشنهاد می کنند در زمان تشخیص نخستین سیستم تخلیه، طرح زیر را دنبال نمایند:

 • گوش دادن به صدای پمپ
 • فیلتر تخلیه را چک و پاک کنید.
 • اطمینان حاصل نمایید که شلنگ تخلیه پاک است.
 • پروانه پمپ را با دست بچرخانید.
 • سیم ها و پایانه های وصل شده به پمپ مشاهده کنید.

 علائم های خراب بودن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

 • لباسشویی نمی تواند آب را به فاضلاب خالی کند.
 • صداهای نامعلوم در زمان فعالیت دستگاه شنیده می شود.
 • پمپ زمزمه می نماید و آب را پمپاژ نمی کند.
 • پمپ فعالیت نمی کند و صدا ایجاد نمی کند.
 • دستگاه های نوین سامسونگ که تجهز شده به نمایشگر و سیستم تشخیص خودکار هستند، توانا به نشان دادن کد ارور به روی صفحه نمایش هستند.

به صورت کلی در هنگام آبکشی یا چرخش، پمپ به شکل یکدست کار می کند و صدای نرمالی ایجاد می کند و به مرور آب را پر یا خالی می نماید. اگر پمپ زمزمه کند، ولی مخزن ثابت بماند، یا صدایی از دستگاه به گوش نرسد، پمپ تخلیه به خوبی فعالیت نمی کند.

بیشتر بخوانید: علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی ال جی

دلیل خرابی پمپ تخلیه

رعایت نکته های ایمنی خیلی مهم است، پس مطمئن شوید که سیم برق دستگاه را از پریز جدا نمایید. همینطور لازم است لوازم ها را از رابط جدا کرده و اطمینان حاصل نمایید که آب در مخزن نمانده است. بعد از آن، می بایست دستگاه را در محلی قرار دهید که فعالیت با آن آسان باشد.

بعد علت های خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ را چک کنید:

انسداد پمپ تخلیه با زباله  و یا مسدودیت فیلتر

احتمال دارد یکی از علت های عدم تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ اسنداد پمپ تخلیه با زباله و یا مسدودیت فیلتر باشد. در این شرایط فیلتر زباله را بیرون می آوریم و آن را از مو و آلودگی پاک می کنیم. امکان دارد وسیله های کوچک مثل جوراب، سیم یا سکه و یا یک کالای فلزی در آن گیر کرده باشد.

انسداد شلنگ

یک مسدودیت عادی یا یک لایه رسوب بیش از اندازه ضخیم روی دیوارها می تواند سبب رکود آب شود. برای چک کردن حدس خود، شلنگ را از فاضلاب و بدنه جدا نموده، آن را زیر شیر آب شستشو دهید. بعد لاستیک را به محل خود باز می گردانیم و چرخه امتحان را آغاز می کنیم.

اگر پمپ مجددا زمزمه کرد و نتواند فعالیت تخلیه را انجام دهد، تشخیصی را که آغاز کرده ایم را ادامه می دهیم.

ایراد از پروانه

پروانه لباسشویی امکان دارد توسط یک شئ خارجی، مو، سکه، کلید و جوراب کودک دچار انسداد شود. پروانه انسداد شده مانع زهکشی کلی می شود و ماشین لباسشویی را از فعالیت می اندازد. خوشبختانه، یافتن و برطرف کردن نقص از این گونه کار سختی نیست.

برای این امر لازم است پیچ فیلتر تخلیه را باز نمایید و چراغ قوه خود را روشن کنید. ته آن پروانه پمپ را مشاهده خواهید کرد. انگشت های خود را وارد سوراخ کرده و تلاش کنید آن را به حرکت در بیاورید. اگر پروانه نچرخید، بایستی شئ گیر کرده را حس کنید.

بعد از برداشتن شئ خارجی، مشکل رفع خواهد شد. اگر پروانه بچرخد ولی به شکل دوره ای کند شود، امکان دارد سوخته باشد و یا پیچ های آن سست شده باشد و یا ایراد از برد باشد.

بیشتر بخوانید: علت خرابی برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ

خراب شدن پمپ تخلیه

بعضی اوقات امکان دارد به صورت کلی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی از فعالیت افتاده باشد و خراب شود. در این شرایط باید به عوض کردن و تعمیرات پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ اقدام کرد. این امر را به تعمیرکار و تعمیرات سرویس بسپارید.

جون برای این کالا بایستی قطعه های اورجینال را جایگزین نمود.

گرفتن سیفون و فاضلاب

گاهی مواقع امکان دارد خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ از عامل های خارجی از جمله گرفتن سیفون و فاضلاب باشد. در این شرایط خروجی لوله را بررسی کنید. در صورت لازم از لوله باز کن کمک بگیرید و مشکل اسنداد لوله را رفع کنید.

مشکل های الکتریکی مربوط به پمپ تخلیه

گاهی موقع ها خراب شدن پمپ ماشین لباسشویی امکان دارد از کنتاکت ها و سنسورهای پمپ تخلیه باشد. خراب شدن الکتریکی پمپ ماشین لباسشویی را می توان با بهره از مولتی متر شناسایی کرد.

همینطور کارکرد واحد کنترل را تست می کنیم. وقتی که هیچ مشکلی برای برد کنترل وجود ندارد، تنها راه کار عوض کردن پمپ است. شیوه سوم برای چک کردن سلامت پمپ شامل بهره از مولتی متر است. موقع تست سیم پیچ موتور الکتریکی پمپ تخلیه، تستر بایستی مقاومتی در محدوده 150-260 اهم نمایش دهد. الگوریتم کار ها به شرح ذیل خواهد بود:

 • ماشین لباسشویی را از منبع تغذیه جدا نمایید.
 • کنتاکت های متصل به پمپ را جدا کنید.
 • مولتی متر را روشن نمایید و تشخیص مقاومت را تنظیم نمایید.
 • آزمایش پمپ را اجرا کنید.

اگر صفحه ماشین لباسشویی عدد صفر را نمایش دهد، می توان اتصال کوتاه را شناسایی کرد. موقعی که مولتی متر میزان غیر منطقی زیادی را نشان دهد نشان دهنده صدمه به سیم پیچ استاتور است. تعمیرات سیم پیچ پمپ سودی ندارد، بهتر است همه پمپ تخلیه را جایگزین نمایید.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن آب لباسشویی بوش

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر سامسونگ، تعمیر ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط