مقالات, تعمیرات یخچال

علت آب شدن مواد غذایی در فریزر دوو

علت آب شدن مواد غذایی در فریزر دوو - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت آب شدن مواد غذایی در فریزر دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

دلیل آب شدن ماده های غذایی در فریزر دوو چیست؟

دلیل آب شدن مواد غذایی در فریزر دوو مرتبط به خراب بودن لاستیک دور درب، خراب بودن کمپرسور، نشتی گاز مبرد و … می باشد. بعضی از این دلیل ها مثل خراب بودن لاستیک دور درب، به واسطه شما قابل شناسایی است. ولی در بیشتر مواقع بهتر است ایراد یابی را به تکسنین های ماهر که در نمایندگی های مجاز مانند تعمیرات سرویس مشغول به کار هستند بسپارید.

در نوشته پیش رو به شایع ترین دلایل آب شدن ماده های غذایی در فریزر دوو اشاره می نماییم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریجیدر در فردیس

دلیل شل شدن ماده های غذایی در فریزر دوو چیست؟

اگر با دلیل آب شدن ماده های غذایی در فریزر دوو آشنا نباشد و عیب را برطرف نکنید در مدت زمانی کم ماده های غذایی فاسد شده و یا کپک می زنند. در شرایط دیدن چنین مشکلی بهتر است حتما از خدمات تعمیرات یخچال دوو در کرج یا در شهر خودتان بهره گیری کنید.

ولی اگر خواستید خودتان هم علت های این اتفاق را پیدا کنید، اول از وصل بودن دستگاه به برق اطمینان حاصل نمایید و دوشاخه را بررسی کنید.

برخی اوقات موضوع های ساده اعم از شل بودن دوشاخه سبب می شود که فریزر خاموش شود و ماده های غذایی در آن نرم شل. اگر دستگاه به برق وصل بود باید موارد ذیل را برای تشخیص دلیل آب شدن ماده های غذایی در فریزر دوو مورد شناسایی قرار دهید.

خراب بودن لاستیک دور درب فریزر دوو

لاستیک دور درب فریزر، طول عمر کمی دارد و با گذر زمان قدرت چسبندگی آن افت پیدا می کند. همینطور امکان دارد  به علت پارگی، صدمه و … هم شاهد خراب شدن زودرس آن باشیم. در این شرایطی گرما و رطوبت از بیرون وارد محیط درونی فریزر شده و سبب بالا رفتن دمای آن می شود. این مسئله موجب نرم شدن و آب شدن ماده های غذایی خواهد شد.

باز ماندن درب فریزر دوو برای زمان طولانی

پیشنهاد می کنیم درب یخچال و فریزر را برای زمان طولانی باز نگه ندارید. چون اتفاق بالا بروز خواهد داد. با باز ماندن درب فریزر گرمای اضافی وارد آن شده و نه فقط منجر به ذوب شدن ماده های غذایی می شود همچنین به کمپرسور آن هم فشار اضافه وارد می شود. با گرم شدن محیط داخلی فریزر، کمپرسور بایستی بیش از اندازه عادی فعالیت کار کند تا بتواند محیط را سرد کند.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن یخچال دوو

نشتی گاز مبرد فریزر دوو

دلیل آب شدن ماده های غذایی در فریزر دوو مرتبط به نشت گاز مبرد هم می باشد. این گاز بایستی در سطح طبیعی قرار داشته باشد تا سرمای فریزر را فراهم کند. اگر دچار نشتی شود سطح آن کم میشود و محیط داخلی فریزر گرم می شود.

این مسئله نتیجه ای به جز سست شدن و خراب شدن ماده های مواد غذایی منجمد نخواهد داشت. در این حالت بهتر است از اشخاص حرفه ای بخواهید تا کم بودن گاز مبرد را به کمک دستگاه های پیشرفته تهیه کنند.

خراب بودن کمپرسور فریزر دوو

کمپرسور مانند قلب دستگاه می باشد و اگر خراب شود مشکل های عمده ای در کارکرد آن بروز خواهد داد. کمپرسور از بزرگترین و گران قیمت ترین قطعه های دستگاه است که اگر دچار خرابی شود بهتر است به صورت کلی دستگاه را عوض کنیم.

در اکثر مواقع خودمان مسئول خراب شدن این قسمت مهم هستیم که می توان به باز گذاشتن مدت طولانی درب فریزر، قراردادن ماده های غذایی گرم داخل فریزر، چیدمان غلط مواد غذایی و … اشاره نمود.

اگر کلیه این موارد را رعایت نمایید در طولانی مدت شاهد فرسایش کمپرسور هستیم و این مسئله به علت استهلاک بروز می دهد نه بهره اشتباه ما از فریزر!

تنظیم نبودن ترموستات فریزر دوو

برخی اوقات دلیل آب شدن ماده های غذایی در فریزر دوو مرتبط به عدم تنظیم ترموستات آن می باشد.

برترین دما برای دستگاه میان 14- الی 16- می باشد. اگر دما را در این محدوده تنظیم نمودید ولی باز هم شاهد گرم بودن محیط درونی فریزر بودید بهتر است سلامت ترموستات را بررسی کنید و به این منظور از تکنسین های ماهر کمک بخواهید.

چرا که این افراد از تجهیزات پیشرفته برای شناسایی خرابی بهره گیری می کنند.

خراب بودن سنسور دما فریزر دوو

سنسور حرارت و دما یا ترمیستور موظف است که درجه حرارت داخل فریزر را کنترل نمایید.

این سنسور که در مجاورت ورودی هوا قرار گرفته دو سیم به آن وصل شده است و اطلاعات دریافت شده به واسطه آن به روی کارکرد فن، دمپر و کمپرسور اثر می گذارد. زمانی که سنسور خراب شود نمی توان اطلاعات و دستورات لازم را برای روشن کردن کمپرسور، فن و … صادر کند.

توجه کنید که روش نگهداری ما از یخچال فریزر روی سلامت آن اثر میگذارد. به عنوان مثال بیشتر افراد توجهی به پاکیزه کردن لوله های کندانسور نمی کنند.

انباشته شدن گرد و خاک بسیار به روی این لوله ها می تواند کارکرد درست دستگاه را با اختلال روبرو کند که یکی از این مشکل های بالا رفتن دمای فریزر است.

بیشتر بخوانید: علت زود اتومات کردن یخچال ال جی

روشن بودن چراغ فریزر سبب آب شدن ماده های غذایی در فریزر دوو می شود.

یکی از علت های عمده آب شدن ماده های غذایی در فریزر می تواند روشن بودن چراغ فریزر بعد از بسته شدن درب آن باشد. روشن بودن چراغ در درون فریزر سبب ایجاد گرما شده و به این شکل درون فریزر گرم می شود، و ماده های غذایی موجود در درون فریزر یخ زده نخواهند شد.

خراب بودن برد الکترونیکی فریزر دوو

با به روز شدن تکنولوژی، به روی اغلب یخچال فریزر ها برد الکترونیکی قرار داده شده است، که تحت عنوان مغز دستگاه کار میکند و به قطعه های درونی فریزر دستوراتی ارسال می کند.

در شرایط خراب شدن برد الکترونیکی فریزر، فریزر عملکرد خود را از دست خواهد داد، و به این صورت توانا به منجمد کردن ماده های غذایی موجود در درون دستگاه نخواهد بود.

برد فریزر مهمترین و اساسی ترین قطعه فریزر است که برای تعمیرات احتیاج به علم تخصصی دارد.

بیشتر بخوانید: بررسی علت یخ زدن فریزر بلومبرگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط