تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

علت آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ

علت آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه و کرج و فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

فهرست مطالب

دلیل آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ

نشتی آب از ماشین لباسشویی جزء مشکل های پر تکرار می باشد که امکان دارد بنا به دلیل های مختلفی رخ داده باشد. اگر متوجه شدید که دستگاه شما ایراد نشتی آب دارد، بایستی قبل از همه چیز متوجه شوید که جای دقیق نشتی آب در کدام بخش است و جای نشت را بیابید.

در این مطلب که به واسطه مرکز تعمیرات سرویس ارائه شده است قصد داریم تا به صورت مفصل به چک کردن دلیل آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم، پس اگر شما هم در دستگاه خود با این نوع مشکلی روبرو شدید، توصیه  می کنیم که تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

علل های آبریزی از ماشین لباسشویی سامسونگ:

نشتی آب از پشت ماشین لباسشویی سامسونگ

 • مشکل های شلنگ ورودی آب
 • مشکل های دریچه ورودی آب

نشتی آب از جلوی ماشین لباسشویی سامسونگ

 • مشکل های لاستیک دور درب
 • مشکل های فیلتر تخلیه

نشتی آب از بالای ماشین لباسشویی سامسونگ

 • مشکل های شلنگ و اتصالات جاپودری
 • مشکل های جا پودری

نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی سامسونگ

 • مشکل های شلنگ های تخلیه
 • مشکل های اتصالات زیر دیگ
 • سوراخی در دیگ
 • خراب شدن کاسه نمد و بلبرینگ
 • مشکل های پمپ تخلیه

بیشتر بخوانید: تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی

نشتی آب از پشت ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکل های شلنگ ورودی آب

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما نشتی آب دارد، و این نشتی آب از ناحیه پشت دستگاه رخ داده است، بایستی نخست از تمام شلنگ ورودی آب را مورد بررسی قرار دهید. یعنی بایستی شلنگ ورودی آب که به شیر برقی متصل می باشد را چک کنید.

مشکل های دریچه ورودی ماشین لباسشویی سامسونگ

همینطور پس از چک کردن شلنگ ورودی آب، بایستی دریچه ورودی آب را هم مورد بررسی قرار دهید. یعنی می بایست اتصالات شلنگ هایی که از درون به شیر برقی وصل هستند را چک کنید. به علاوه بر این در راه ورودی آب، یک فیلتر وجود دارد، اگر فیلتر دچار انسداد شده باشد، احتمال ورود آب به دستگاه ایجاد نمی شود و امکان دارد که آب به بیرون نشتی کند، به علاوه بر این بایستی بست فیلتر ورودی آب هم چک شود.

نشتی آب از جلوی ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکل های لاستیک دور درب

اگر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از شکل اولیه خود خارج شده باشد یا دچار پارگی شده باشد، بایستی آن را عوض کنید. چون امکان تعمیرات لاستیک دور درب ماشین لباسشویی وجود ندارد و چاره ای به غیر از عوض کردن نیست. همینطور باید بست و فنر نگه دارنده لاستیک هم چک شود و چون اگر بست و فنر نگه دارنده لاستیک ایرادی داشته باشد، موجب آبریزی می شود.

مشکل های فیلتر تخلیه

همینطور پایین درب ماشین لباسشویی یک درپوش گذاشته شده است که در آن درپوش فیلتر وجود دارد. اگر درپوش فیلتر به خوبی بسته نشده باشد، امکان دارد که از این سو هم آبریزی رخ دهد. پس بایستی درپوش فیلتر را محکم ببندید تا از آن بخش آبریزی وجود نداشته باشد. همینطور برای جلوگیری از مسدودیت فیلتر نیاز است که هر ماه یک مرتبه درپوش را باز نمایید، فیلتر را پاک کنید و آن را در محل خود قرار دهید.

نشتی آب از بالای ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکل های شلنگ و اتصال های جاپودری

وجود نقص در بخش جا پودری هم می تواند یکی دیگر از علت های نشتی آب باشد. همانگونه که می دانید، آب وارد جا پودری می شود و ماده های شوینده را در خود مخلوط می کند و بعد وارد مخزن می شود. آب فراهم شده درون جاپودری، توسط یک شیر که در کنار ماشین لباسشویی و در بالای ماشین لباسشویی قرار گرفته تهیه میشود، شیر توسط یک سری شلنگ، آب را به جاپودری میفرستد.

اگر اتصال های شیر و شلنگ ها نقص داشته باشد، شما شاهد نشتی آب از آن بخش خواهید بود. همینطور باید خود شلنگ ها را از هم از نظر سوراخ بودن یا پوسیدگی یا خارج شدن از محل اصلی خود چک کنید.

مشکل های جا پودری

همینطور باید خود جاپودری را هم از لحاظ سوراخ شدن یا شکستگی چک کنید. توجه داشته باشید که همواره جاپودری را نظافت کنید و نگذارید که درون جاپودری ماده های شوینده جمع شوند، چون این ماده های شوینده می توانند موجب سوراخ شدن یا پوسیدگی جاپودری شوند.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ

نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکل های شلنگ های تخلیه

یکی از سایر مواردی که بایستی آن را چک کنید، پارگی یا گرفتگی شلنگ های مرتبط به تخلیه آب می باشد. توجه کنید که از دیگ، یک شلنگ به پمپ خالی کننده وارد می شود و یک شلنگ هم از پمپ تخلیه بیرون می آید. در نهایت بایستی هردوی این شلنگ ها به خوبی چک شوند و اگر شلنگ سوراخ بود، می بایست شلنگ معیوب عوض شود.

مشکل های اتصالات زیر دیگ

همینطور علاوه بر چک کردن شرایط شلنگ ها، میبایست اتصالات و بست های شلنگ به دیگ و پمپ تخلیه هم چک شود، چون اگر بست ها و اتصال ها محکم نباشند، دستگاه شما دچار نشتی آب می شود. لذا، باید چک کنید که اتصال های زیر دیگ مشکلی نداشته باشند.

وجود سوراخ در دیگ

ما دو نوع دیگ داریم، دیگ فلزی و دیگ پلاستیکی، اگر دیگ فلزی شما دچار سوراخی شده باشد، می توانید آن قسمت را جوش بدهید، ولی اگر دیگ پلاستیکی شما دچار سوراخی شده باشد، بایستی دیگ را عوض کنید. همینطور اگر دیگ فلزی دچار سوراخ زیادی شده باشد و یا دیگ پوسیده شده باشد می بایست دیگ را عوض کنید.

خراب بودن کاسه نمد و بلبرینگ

اگر کاسه نمد و بلبرینگ هم صدمه دیده باشند، بایستی کاسه نمد و بلبرینگ با هم عوض شوند. همینطور توجه داشته باشید که یکی از علائم های خرابی کاسه نمد و بلبرینگ به علاوه نشتی آب، وجود لکه سیاه یا قهوه ای رنگ به روی لباس ها می باشد.

علت این کار هم این است که، به دلیل ترکیب روغن موجود در بلبرینگ ها و آب داغ ناشی از شستشوی لباس ها در لباسشویی، از بخش شفت و کاسه نمد وارد آبکش می شود و در نتیجه موجب وجود لکه های سیاه و قهوه ای به روی لباس شما می شود.

بیشتر بخوانید: نحوه ریست لباسشویی بوش

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر سامسونگ،تعمیر ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط