تعمیرات یخچال, مقالات

علت روشن نشدن یخچال قدیمی و جدید

علت روشن نشدن یخچال قدیمی و جدید - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت روشن نشدن یخچال قدیمی و جدید میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت روشن نشدن یخچال قدیمی و جدید

یخچال یکی از وسایل ضروری در هر خانه ای است که جهت نگهداری مواد غذایی به کار برده می‌شود. ولی بعضی اوقات امکان دارد با ایرادات فنی برخورد کند، یکی از ایرادات رایجی که امکان دارد در یخچال شما پیش بیاید، روشن نشدن آن است.

علت روشن نشدن یخچال شاید ایراذ در سیستم برق باشد. اگر باتری یخچال شما خراب یا ایرادی در سیستم برق وجود داشته باشد، احتمال دارد یخچال شما روشن نشود.

همینطور احتمال دارد ایراد در سیم‌کشی برق یا سوکت برق باشد که موجب شده یخچال روشن نشود.

افزون بر این، ایرادات در سیستم خنک‌کننده، مثل ایراد در کمپرسور یا فن خنک‌کننده هم می‌تواند موجب روشن نشدن یخچال شود. در نتیجه، ایراد در قطعات داخلی یخچال مثل ترموستات یا سوئیچ روشن و خاموش هم می‌تواند سبب روشن نشدن یخچال شود.

بیشتر بخوانید: علت صدای زیاد یخچال سامسونگ

 چرا یخچال استارت میزند ولی روشن نمی‌شود؟

یخچال جز وسایل ضروری در هر خانه است. ولی امکان دارد به عوامل متعددی ایراداتی داشته باشد که از سری آن‌ها می‌تواند استارت‌زدن اما روشن‌نشدن باشد. چند علت مختلف امکان دارد سبب این ایراد شود.

یکی از عواملی که احتمال دارد قطع شدن برق یا ایراد در سیستم برقی یخچال باشد. به طوری که یخچال پس از استارت‌زدن روشن نشود، اول باید از متصل بودن برق اطمینان پیدا کنید و چنانچه این ایراد را ندارد، احتمال دارد اختلال در قطعه های داخلی یخچال وجود داشته باشد.

در بعضی موارد، ایراد امکان دارد علت روشن نشدن یخچال در سیستم خنک‌کننده یا کمپرسور یخچال باشد که موحب ایراد در روشن‌شدن آن می‌شود.

همینطور برخی اوقات ایراد از سیستم سرمایی یخچال حاصل می‌شود که امکان دارد لازم به تعمیر داشته باشد. جهت رفع این مشکلات، عموما نیاز به تعمیراتی جزئی یا تعویض قطعه های داخلی یخچال دارید.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن بدنه یخچال اسنوا

علت روشن نشدن یخچال، چراغ یخچال روشن نمی شود؟

یکی از ایرادات شایعی که امکان دارد در یخچال‌ها پیش بیاید، این است که چراغ آن‌ها روشن نمی‌شود. این ایراد می‌تواند به علت های مختلفی مثل خراب شدن سیستم برقی، سوختگی لامپ یا اتصالات خوردگی مرتبط باشد.

اگر چراغ یخچال شما روشن نمی‌شود، اول باید بررسی کنید که آیا برق به یخچال وصل است یا خیر.

سپس می‌توانید لامپ را چک کنید و اگر سوخته باشد، آن را عوض کنید. همینطور اتصالات برق و سیستم برقی یخچال را هم باید چک کرد تا ایرادات مرتبط با آن‌ها را حل کنید. در نتیجه، اگر تمامی این موارد را چک کردید و هنوز چراغ یخچال روشن نمی‌شود، بهتر است که یک تکنسین حرفه ای را برای چک و تعمیر یخچال خود به محل بیاورید.

خراب شدن موتور یخچال

خراب بودن موتور یا کمپرسور یخچال می‌تواند یکی از مهم‌ترین دلیل روشن نشدن یخچال باشد.

زمانی که موتور یا کمپرسور یخچال خراب می‌شود، امکان دارد سبب بالا رفتن هزینه‌های انرژی و حتی آسیب به مواد غذایی داخل یخچال شود. همینطور، این ایراد می‌تواند به‌عنوان یک امر مهم برای تعمیرکاران یخچال باشد، چون تعمیر یک موتور یخچال یا کمپرسور امکان دارد زمان‌بر و پرهزینه باشد.

زمانی که موتور یا کمپرسور یخچال خراب می‌شود، امکان دارد صدای ناهنجاری که قبلاً نشنیده بودید از یخچال بشنوید یا احتمال دارد یخچال دیگر خنک نشود.

این ایراد احتمال دارد به خاطر خراب شدن یا نقص در موتور یا کمپرسور یخچال باشد.

اگر همچین مشکلی را تجربه می‌کنید، بهتر است که به شکل تازه‌کاری به این مسئله نگاه کنید. در این حالت، بهتر است یک تکنسین یخچال متخصص را خبر کنید تا ایراد را تشخیص دهد و تعمیر کند. امکان دارد لازم به تعویض موتور یا کمپرسور یخچال داشته باشید که می‌تواند هزینه‌های چشمگیری داشته باشد، ولی اگر این ایراد را نادیده بگیرید، امکان دارد با ایرادات بزرگ‌تر و هزینه‌های بیشتری مواجه شوید.

بیشتر بخوانید: علت از کار افتادن یخچال امرسان

ترموستات یخچال

خراب بودن ترموستات یخچال می‌تواند به دلیل چند علت مختلفی باشد که موجب می‌شود یخچال کارکرد درستی نداشته باشد.

یکی از این دلایل می‌تواند خراب بودن یا خم‌شدن ترموستات باشد که موجب می‌شود دمای محیط داخل یخچال به شکل درستی تنظیم نشود.

این ایراد امکان دارد سبب شود دمای داخل یخچال خیلی پایین یا خیلی بالا شود و به هیچ عنوان به دمای مناسب تنظیم شده به واسطه کاربر نرسد.

افزون بر این، خراب شدن ترموستات می‌تواند به علت خرابی در سیستم برقی یا الکتریکی یخچال باشد. احتمال دارد در این حالت ترموستات به شکل درست کار نکند و دمای یخچال به صورت درست تنظیم نشود. همچنین، ایراد در سیم‌های برقی یا مشکل در سیستم برقی یخچال هم می‌تواند موجب کارکرد نداشتن ترموستات شود.

در نهایت، اگر یخچال شما روشن نمی‌شود یا دمای مناسب را نمی‌رساند، اولین قدم جهت رفع این ایراد بررسی کردن ترموستات است.

چنانچه ترموستات ناقص یا خراب باشد، امکان دارد لازم به تعویض آن باشد. همینطور چک کردن سیستم برقی یخچال و مطمئن شدن از نبودن اختلالات دیگر در سیم‌ها و قطعات الکتریکی هم می‌تواند به رفع کردن ایراد کمک کند.

ایراد در برد الکترونیکی

مشکل در برد الکترونیکی یکی از ایراداتی است که امکان دارد در یخچال‌ها پیش بیاید و موجب روشن‌ نشدن یخچال شود. برد الکترونیکی یک بخش اساسی از سیستم کنترل یخچال است که نقش کنترل دما، تنظیمات و کارکرد دیگر را بر عهده دارد.

ایجاد شدن مشکل در این بخش می‌تواند به دلیل مشکلات متعددی مثل سوختن یا خرابی قطعات الکترونیکی، برق‌رسانی غلط یا حتی وارد شدن آب به برد الکترونیکی باشد.

یکی از ایرادات رایجی که موجب روشن‌ نشدن یخچال می‌شود، قطعی برق یا اتصال اشتباه آن به منبع برق است. به طوری که برق یخچال قطع شده باشد یا اتصال برق درست انجام نشده باشد، یخچال نمیتواند روشن شود.

افزون بر این، ایراداتی در سیستم برق‌رسانی خانه هم می‌تواند سبب روشن نشدن یخچال شود. بررسی دوباره اتصال برق و مطمئن شدن از قطع نبودن برق یکی از اقدامات اولیه است که باید انجام گیرد. به طوری که ایراد در اتصال برق معلوم نشود، بهتر است به تکنسین ماهر مراجعه کرد تا عیب یا مشکل برد الکترونیکی یخچال چک و برطرف شود.

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط