مقالات, تعمیرات یخچال

علت نوسان درجه دمای یخچال بوش

علت نوسان درجه دمای یخچال بوش - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس -تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت نوسان درجه دمای یخچال بوش میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

دلیل نوسان درجه دمای یخچال بوش چیست؟

نوسان دمای یخچال یکی از مشکل های رایجی است که می‌تواند کارکرد یخچال را دچار مشکل کند. هر یخچالی بایستی روی دمای مخصوصی تنظیم گردد تا بتواند به خوبی از ماده های غذایی نگهداری نماید. در شرایطی که حرارت یخچال از مقدار استاندارد بیشتر رود یا افت یابد، این مسئله یا موجب یخ زدگی بیش از اندازه ماده های غذایی شده و یا منجر به فاسد شدن آن‌ها می‌شود.
لذا این بحث از اهمیت بسیاری مواجه است. عامل های متعددی می‌توانند دلیل نوسان درجه حرارت یخچال باشند که ما سعی داریم در این مطلب به شکل تخصصی به آن‌ها بپردازیم.

مهم‌ترین علت های نوسان درجه دمای یخچال بوش

یخچال و فریزر از نمونه مهم‌ترین وسیله های خانگی هستند که از آن‌ها برای نگهداری از ماده های غذایی بهره گیری می‌شود. از جایی که قرار است این کالا کارایی زیادی در منزل داشته باشد، پیشنهاد می‌شود در هنگام خرید، به سراغ برترین گونه یخچال فریزر بروید تا بتوانید سال های سال بدون ایراد از این دستگاه بهره ببرید.

یخچال فریزر بوش یکی از برترین و کاربردی ترین انواع یخچال فریزر ها در بازار است که به علاوه بر تنوع وسیع، از کیفیت ساخت زیادی مواجه است. همین استانداردهای بسیار یخچال فریزر بوش است که موجب شده این کالا طول عمر زیادی داشته باشد و دیرتر دچار مشکل یا استهلاک شود.

ولی باید بدانید که عامل هایی وجود دارند که می‌توانند کارکرد یخچال فریزر را به چالش بکشانند. حتی اگر کالای شما جزء برترین مارک های موجود در بازار باشد.

نوسان درجه حرارت یخچال از آن نمونه مسئله هایی است که می‌تواند روی عملکرد یخچال اثر منفی بگذارد. وظیفه کلی یخچال نگهداری درست از مواد غذایی است. اگر این پروسه با اختلال روبرو شود، یعنی دستگاه دچار ایرادی شده است. پس بایستی در کمترین وقت دلیل به وجود آمدن مشکل را تشخیص داد و به دنبال راه حل برای رفع آن باشید.

در ادامه با اهمیت ترین عللی که می‌توانند موجب نوسان درجه حرارت یخچال باشند را معرفی مینماییم.

خراب بودن برد الکترونیکی

وقتی که درجه حرارت یخچال شما دچار نوسان می‌شود، اول باید به گونه و مدل دستگاه توجه داشته باشید. برد الکترونیکی قطعه خیلی مهمی است که اغلب در یخچال فریزرهای مدرن دیده می‌شود و تمام محصولات این قطعه را دارا نیستند.

اگر دستگاه شما تجهیز شده به برد باشد، امکان اینکه نوسان درجه حرارت یخچال به علت خرابی برد آن باشد وجود دارد.

برد کار هسته مرکزی یخچال فریزر را اجرا می‌کند و وظیفه کلی آن مهار درجه حرارت یخچال و نظارت به روی کارکرد کمپرسور و سیستم یخ‌زدایی آن است. اگر برد الکترونیکی دچار صدمه شود، بی شک تمام دستگاه دچار ایراد می‌شود که یکی از علائم های آن، نوسان درجه حرارت یخچال است. پس در مواقع تغییرات حرارتی یخچال، بهتر است نخست از سلامت برد آن مطمعن شوید.

از جایی که تشخیص این امر از عهده اشخاص عادی خارج است، پیشنهاد می‌شود از نیروهای متخصص در این حیطه کمک گرفته شود. اگر یخچال فریزر شما از مارک بوش است می‌توانید از نمایندگی‌های معتبر آن کمک درخواست نمایید.

بیشتر بخوانید: علت آب دادن یخچال صنام

باز و بسته کردن مداوم درب یخچال بوش

یکی از امر هایی که بعضی از افراد مطابق با عادت عادی انجام می‌دهند، باز و بسته کردن بی علت درب یخچال در طول روز است. باز و بسته نمودن بی مورد و مداوم درب یخچال ضمن اینکه می‌تواند عمر دستگاه را افت دهد، روی درجه حرارت داخلی آن هم اثر منفی می‌گذارد.

یخچال برای خنک نگه داشتن حرارت داخلی به صورت مداوم در حال کارکردن است و اگر شما مداوم درب آن را باز نمایید، هوای خنکی که با کوشش موتور دستگاه ایجاد شده را از آن خارج کرده و موجب می‌شوید تا موتور دوباره برای خنک نگه داشتن حرارت داخلی یخچال بیشتر فعالیت کند. اگر این اتفاق چندین مرتبه انجام شود امکان اینکه تنظیمات حرارت یخچال بهم بخورد وجود دارد.

خراب شدن لاستیک اطراف درب یخچال فریزر بوش

وظایف اصلی لاستیک دور درب یخچال فریزر، پیشگیری از ورود و خروج هوا به درون یخچال است. در حقیقت لاستیک نقش یک گونه عایق را اجرا می‌کند تا یخچال کارکرد برتری داشته باشد و فشار کمی به موتور دستگاه زده شود.

اگر این لاستیک ترک خوردگی، پارگی یا هر گونه صدمه دیگری را دچار شود هوای درونی یخچال به سادگی به بیرون انتقال داده شده و این مسئله باعث نوسان درجه حرارت یخچال خواهد شد.

با بروز این موضوع باید سریع برای عوض کردن لاستیک دور درب اقدام نمایید.

خراب شدن ترموستات یخچال بوش

ترموستات ابزاری برای اندازه گیری دمای حرارت یخچال است. این قطعه یکی از با اهمیت ترین قطعه های یخچال است که به معتدل شدن دمای درونی یخچال فریزر کمک می‌کند. یعنی اگر حرارت یخچال از حد مجاز بیشتر شد، دستور کم شدن دما و اگر کمتر از حد عادی شد، دستور بیشتر شدن حرارت را به دستگاه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: علت ارور دادن یخچال دوو

خراب شدن کمپرسور یخچال بوش

بعد از اینکه ترموستات دستگاه دستور خنک شدن را به یخچال داد، کمپرسور وارد کار می‌شود. به این معنا که این کمپرسور است که وظیفه خنک کردن حرارت داخلی یخچال را بر دوش دارد. حالا اگر این قطعه دچار لطمه یا خرابی شود، امکان دارد خنک شدن حرارت یخچال به عقب افتاده و یا اصلا از حرکت بایستد.

دیگر علت های نوسان درجه دمای یخچال بوش

به غیر از موارد گفته شده، علت های دیگری هم وجود دارند که می‌توانند موجب نوسان درجه حرارت یخچال شوند. از نمونه مهم‌ترین آن‌ها عبارت هستند از:

  • نشتی گاز یخچال: در مواقعی که از درون یخچال فریزر بوش خود بوی بدی حس کردید، امکان نشتی گاز وجود دارد.
  • نوسان های برق: نواسان های برق شهری دلیلی است که می‌تواند کارکرد کلیه لوازم و تجهیزات برقی منزل اعم از یخچال فریزر بوش را تحت تاثیر قرار دهد. در مواقع نوسان برق، حرارت داخلی یخچال فریزر هم دچار نوسان می‌شود. بد نیست برای پیشگیری از بروز این ایراد از همان اول برای یخچال فریزر از یک حفاظ برق بهره گرفته شود.
  • خرابی خازن یخچال بوش
  • مسدودیت دریچه‌ها یا سنسورها یخچال بوش
  • روشن شدن و خاموش شدن یکدفعه ای موتور یخچال فریزر

بیشتر بخوانید: نشانه های خرابی برد یخچال دوو

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط