تعمیرات یخچال, مقالات

علت صدای زیاد یخچال امرسان

علت صدای زیاد یخچال امرسان - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت صدای زیاد یخچال امرسان میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت صدای زیاد یخچال امرسان

معمولا دلیل صدای زیاد یخچال امرسان به دلیل خرابی قطعه ها است. یخچال در شرایط عادی، صدا ایجاد می کند ولی مقدار آن آزاردهنده نیست. وقتی که با صدای آزاردهنده روبرو شدید این امکان وجود دارد که دستگاه به تعمیر احتیاج داشته باشید.

در این مقاله شما را با دلیل صدای زیاد یخچال امرسان آشنا می کنیم و برای آن راه حل های مختلفی را ارائه خواهیم کرد. توجه داشته باشید که این راه حل ها راجع به تعمیرات یخچال سامسونگ، بوش و … هم صادق است.

بیشتر بخوانید: علت گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو

علت صدای یخچال امرسان چیست؟

صداهایی که از یخچال شما ایجاد میشود که امکان دارد به علت های گوناگونی باشد. در زیر چند علت متداول برای این صداها آمده است:
⦁ چرخیدن فن: یخچال‌ها فن‌هایی را دارا هستند که برای تهویه هوا را در درون دستگاه می‌چرخانند. این فن‌ها امکان دارد در زمان کار کردن صداهایی ایجاد کنند.
⦁ تنظیم دما: وقتی که یخچال دما را تنظیم می‌کند، احتمال دارد اندکی صدای بلندتر از حالت عادی ایجاد شود.
⦁ تغییر دما: وقتی که یخچال از شرایط خاموش به شرایط روشن یا بلعکس تغییر حالت می‌دهد، امکان دارد صدایی از خود بدهد. این شرایط عموما احتیاج به نگرانی ندارد.
⦁ یخ زدگی: در بعضی مواقع، لوله‌ها یا قسمت های دیگر یخچال امکان دارد یخ بزنند و بعد زمانی که یخ آب می‌شود، صداهایی ایجاد می‌شود.

در شرایطی که صداها نگران‌کننده تحت نظر می‌رسند، بهتر است تا از تکنسین متخصص مشاوره بگیرید. همینطور پیشنهاد می‌شود که دفترچه راهنمای بهره از یخچال خود را بخوانید و نکته های مربوط به نگهداری و تعمیر را رعایت نمایید.

راه حل های برطرف کردن صدای یخچال امرسان

تنظیم درست یخچال امرسان

⦁ اطمینان حاصل نمایید که یخچال را به شکل عمودی و به روی یک سطح متناسب قرار داده‌اید. همینطور، تنظیم درجه دما به صورت مطلوب هم می‌تواند به افت صدا کمک کند. صاف کردن سطح زیرین یخچال کار سخیت نیست. یخچال های مدرن از پایه های تنظیم شونده مواجه هستند.

چک کردن سطح های داخلی

⦁ مطمئن شوید که وسیله های داخل یخچال به درستی قرار گرفته‌اند و به سطح های هم برخورد نمی‌کنند. همینطور از عدم قرارگیری ماده های غذایی جلوی دریچه تهویه هوا هم مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید: علت جمع شدن آب در یخچال الکترواستیل

چک کردن سطح های خارجی

⦁ اطمینان حاصل نماییدکه هیچ قطعه‌ای از بیرون یخچال به سطح های دیگر برخورد نمی‌کند. به همین خاطر است که جای نصب یخچال اهمیت بالایی دارد.

چک کردن سیستم خنک‌کننده

⦁ امکان دارد ریشه صداها از موتور یخچال باشند. در شرایطی که صدای غیر معمولی می‌شنوید، بهتر است یک تعمیرکار ماهر را اعزام نمایید تا سیستم را چک کند.

سطح ها و لبه‌ها

⦁ اطمینان حاصل نمایید که لبه‌های داخل و بیرون یخچال پاکیزه و خشک هستند. بعضی اوقات، این بخش ها امکان دارد موجب صداهای ناخوشایند شوند.

مطمعن شدن از عدم ایراد در قطعه های مکانیکی

⦁ احتمال دارد بعضی از قطعه های مکانیکی درون یخچال احتیاج به تعویض داشته باشند. در این حالت، بهتر است با یک تعمیرکار تخصصی را مشاوره کنید. به صورت معمول دستگاه با گذر زمان دچار استهلاک می شود و قطعه های آن احتیاج به عوض شدن دارند.

تماس با تعمیرات سرویس

⦁ اگر با اعمال کلیه مرحله های بالا به علت صدای زیاد یخچال امرسان پی نبردید یا قادر به برطرف کردن آن نبودید، بهتر است با تعمیرات سرویس تماس حاصل نمایید تا راهنمایی بیشتری کسب کنید یا تعمیرات را درخواست نمایید.
توجه کنید که در صورتی که با صدای غیر عادی و حاصل از یخچال روبرو می‌شوید و راه حل های بالا نتیجه نمی‌دهد، بهتر است یک تعمیرکار ماهر را مشاوره نمایید تا شرایط را چک کرده و تعمیرات لازم را اجرا کنید.

بهره درست از یخچال برای پیشگیری از خرابی

حالا که متوجه شدید دلیل صدای زیاد یخچال امرسان به علت موقعیت فیزیکی و بهره غلط ما از دستگاه می باشد نوبت به این می رسد که به بعضی نکته ها برای جلوگیری از خرابی و استهلاک یخچال اشاره نماییم. بهره درست از یخچال می‌تواند به بیشتر شدن عمر مفید و کاربرد آن کمک کند.

بیشتر بخوانید: علت خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ

دما و حرارت مناسب

دمای یخچال بایستی در محدوده 2-4 درجه سانتیگراد باشد. در صورت لازم می‌توانید از ترمومتر دیجیتال بهره گیری کنید تا دمای درون یخچال را چک کنید.

بستن درست درب

همیشه مطمئن شوید که درب‌های یخچال را به خوبی میبندید تا هوا به درون آن نرسد و حرارت ثابت بماند.

سیکل تنظیمات یخچال

در شرایطی که یخچال شما تنظیمات به خصوصی را دارا است، مثل تنظیمات سرمایش و گرمایش قسمت ها، اطمینان حاصل نمایید که مطابق دستورالعمل‌های تولید کننده تنظیمات را به خوبی اعمال کرده اید.

جا به جا کردن ماده های غذایی

مواردی مثل ماده های با تاریخ انقضا نزدیک و یا ماده هایی که به سرعت فاسد می‌شوند، در مقابل یخچال و در معرض قرار دهید تا از بهره سر وقت آنها اطمینان حاصل کنید.

کم شدن تغییرات دما

تا حد ممکن از باز نمودن درهای یخچال بیش از اندازه پرهیز کنید، چون هر مرتبه که درب باز می‌شود، دما کم میشود و انرژی اضافی برای برگرداندن آن به حالت نخستین مورد نیاز است.

پاکیزگی و نظافت

به منظور پیشگیری از ایجاد برف و یخ در درون یخچال، بایستی به شکل دوره‌ای آن را پاک کنید. همینطور در صورت وجود برفک زیاد، آن را برداشته و قسمت های داخلی را با یک حوله خشک نمایید.

بیشتر بخوانید: علت خرابی سنسورهای یخچال سامسونگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال دوو در اندیشه کرج – مارلیک – ملارد – فردیس – تعمیرات سرویس، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط