تعمیرات یخچال, مقالات

علت داغ شدن موتور یخچال ال جی

علت داغ شدن موتور یخچال ال جی - تعمیر یخچال در کرج - نمایندگی یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت داغ شدن موتور یخچال ال جی میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت گرم شدن موتور یخچال ال جی چه چیزی است؟

گرمای موتور و بدنه یخچال فعالیت کاملا نرمال بوده و به طریقه فعالیت یخچال شما بستگی دارد.

ولی اگر به تازگی متوجه شده اید که گرما دستگاه به ویژه دیواره های آن بسیار گرم و داغ شده است، به احتمال بسیار نقصی در کارکرد موتور یخچال تشکیل شده است که باید بلافاصله برای برطرف کردن آن اقدام نمایید.

اگر یخچال شما نوع قدیمی می باشد که بیشتر از پانزده سال عمر کرده است، احتمال روبرویی با نقص گرم شدن یخچال چند برابر شده و باید با در نظر داشتن موارد زیر، سریع برای تعمیرات آن اقدام نمایید.

در قدم اول پیشنهاد می شود اگر متوجه گرم بودن بدنه یخچال شدید، بهتر است آن را کامل خاموش کنید و در سریعترین وقت با متخصصان تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

بی توجه بودن به این اتفاق امکان دارد به علاوه سوختن موتور یخچال، صدمه های دیگری به قطعه های دیگر یخچال بزند، از این سو اگر متوجه بیشتر شدن دمای بدنه یخچال شده اید به همراه صدا های بلند، یخچال را خاموش کنید و سریع برای تعمیرات و ایراد یابی آن اقدام نمایید.

در ادامه مطلب از سایت تعمیرات سرویس به علت های داغ شدن موتور یخچال ال جی می پردازیم.

بیشتر بخوانید: علت یکسره کار کردن یخچال دوو

چرا کمپرسور یا موتور یخچال ال جی گرم است؟

پیش از اینکه با دلیل و علامت های داغ شدن موتور یخچال ال جی آشنا شوید، بهتر است در مقدمه کار با فعالیت موتور یخچال اطلاعاتی را دریافت کنید.

موتور یا کمپرسور یخچال ال جی وظیفه حمل گاز سرمازا را بر دوش دارد.

به زبانی دیگر موتور یخچال توسط لوله رانش گاز را به جهت جلو هدایت کرده و به واسطه لوله دیگری با اسم مکش، همان گاز را دریافت می کند.

گاز وقتی که از لوله رانش، حرکت خود را به هت لوله مکش ؛غاز می کند، راه طولانی را پیموده و در زمان پیمودن  این راه دما و فشار به شکل دائم  تغییر می کند.

به علاوه این مورد اختلاف فشار از گاز به مایع و مجددا از مایع به گاز تبدیل می شود.

این چرخه به شکل دائمی در یخچال تکرار شده و منجر به سرد شدن محیط درون یخچال خواهد شد.

حالا امکان دارد این پرسش برای شما طرح شود که آیا گرم شدن موتور یخچال نرمال است یا نه؟

دقت کنید که موتور یخچال برای ایجاد سرما و منتقل کردن آن داخل محیط یخچال به صورت مداوم در شبانه روز در حال کارکرد است و اصولا دمای آن نسبت به دما محیط بالاتر می باشد.

ولی اگر متوجه شده اید که محیط داخل یخچال مانند اخیر خنک  نیست یا بدنه یخچال خیلی داغ می باشد و موتور از خود صدا تولید می کند می تواند علامت های داغ شدن بیش از اندازه موتور یخچال باشد.

در این شرایط باید سریعا دستگاه را خاموش کنید و نسبت به تعمیرات آن اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: علت صدای زیاد یخچال اسنوا 

علت های داغ شدن موتور یخچال ال جی و بدنه آن

همان گونه که در ابتدا به آن اشاره نمودیم، داغ بودن موتور یخچال و بدنه آن روندی نرمالی  است در شرایطی که دما بیش از اندازه زیاد نباشد.

لذا اگر به بدنه یخچال دست زدید و حرارت خیلی بالایی را حس کردید، این اتفاق نرمال نبوده و می تواند نشان از وجود ایرادی در کارکرد موتور یخچال باشد.

گرد و غبار به روی لوله کندانسور

دقت کنید که همیشه مشکل های جدی و پیچیده باعث گرم شدن بیش از اندازه موتور یخچال نمی شود.

وجود گرد و خاک و روی هم جمع  شدن آنها به روی لوله های کندانسور هم از علت های داغ شدن موتور یخچال محسوب میشود.

این کار وقتی بروز می دهد که از یخچال های قدیمی بهره گیری کنید.

در یخچال قدیمی لوله های کندانسور مارپیچ در بخش پشت و پایین یخچال قرار دارند که محیطی مساعد برای روی هم جمع شدن گرد و خاک به شمار میرود.

از جایی که لوله های کندانسور موظف هستند تا گرما داخل کابین یخچال را گرفته و به محیط بیرون انتقال دهند، وجود لایه ای از گرد و خاک و چربی، امکان خالی شدن دما بسیار را به لوله های کندانسور نداده و این کار باعث می شود تا موتور مدت بسیاری کار کند تا گاز داخل یخچال را کامل خنک کند.

لذا یکی از علت های گرم شدن موتور یخچال های قدیمی بودن گرد و خاک به روی لوله های کندانسور بوده که می توانید با پاک کردن آنها به سادگی از این مشکل را رفع کنید.

بیشتر بخوانید: علت نشتی آب از یخچال سامسونگ

وجود مشکل در ترموستات

ترموستات یکی از اساسی ترین قطعه ها در سیستم سرد کردن و ثابت نگهداشتن دما داخل یخچال را بر دوش دارد که خراب بودن آن باعث خاموش نشدن موتور برای زمان طولانی شده و موتور یخچال باید به شکل بیهوده برای زمان طولانی بی وقفه فعالیت کند.

که این کار ضمن خراب کردن ترموستات، باعث گرم شدن موتور یخچال شده و در شرایطی بی توجهی به این اتفاق باید به همراه تعمیر ترموستات، تعمیرات موتور یخچال همان انجام گیرد که هزینه خیلی زیادی همراه خواهد داشت.

اگر فهمیدید که دمای داخل یخچال با وجود فعالیت کردن موتور، سرد نمی شود و یا سرما آن مثل قبل نیست، بهتر است از فعالیت صحیح ترموستات به واسطه فرد متخصصی مطمعن شوید.

وجود مشکل در فن کندانسور

در بعضی از گونه های یخچال فریزر نوین برای سرد کردن و کم کردن دمای کمپرسور از فن بهره گرفته می شود.

این فن تا حد بسیاری مانع گرم شدن موتور شده اند و دمای درون کابین یخچال را کم میکنند.

اگر جدیدا متوجه گرمای بدنه یخچال شده اید، امکان دارد فن کندانسور از کار افتاده باشد و همین اتفاق موجب بالا رفتن دما در موتور و بدنه یخچال ال جی می شود.

وجود مشکل در فیلتر درایر

در سیستم سرد کننده یخچال داخل کمپرسور فیلتر درایر وجود دارد که وظیفه پیشگیری از نفوذ گرد و خاک و همینطور رطوبت را داشته و از نفوذ این ذرات به داخل موتور یخچال پیشگیری می کند.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال بلومبرگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط