تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

علت حل نشدن پودر لباسشویی

علت حل نشدن پودر لباسشویی

ما در این مطلب به مبحث علت حل نشدن پودر لباسشویی می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی ال جی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

علت حل نشدن پودر لباسشویی

یکی از شایع ترین شکایات خانم های خانه دار حل نشدن پودر ماشین لباسشویی است. اگر شما هم از باقی ماندن دانه های پودر لباسشویی روی لباس ها در ماشین شکایت دارید، در این مطلب با ما همراه باشید تا علت حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی را بررسی کنیم!

بیشتر بخوانید: انواع ارور لباسشویی سامسونگ

علت حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی

9 دلیل برای حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی

حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی باعث ایجاد بوی نامطبوع و آلودگی در محفظه پودر ماشین می شود. این مشکل حتی ممکن است ریشه دوانده و باعث نشتی در کشوها شود. برای حل مشکل حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی ابتدا باید علت را درک کنید.

بیشتر بخوانید: علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی دوو

دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی و حل نشدن آن را در یکی از موارد زیر می توانید پیدا کنید:

باقی مانده پودر لباسشویی بی کیفیت روی لباس

رنگ های بی کیفیت نه تنها به پارچه لباس آسیب می زند، بلکه روی لباس باقی می ماند و حل نمی شود. این پودرهای بی کیفیت داخل محفظه پودر ماشین لباسشویی می مانند. در نتیجه متوجه خواهید شد که نه تنها لباس ها به درستی شسته نمی شوند، بلکه به دلیل باقی ماندن جزر و مد روی آن ها بوی نامطبوعی نیز می دهند.

برای مقابله با این مشکل سعی کنید تا حد امکان از پودرهای مرغوب استفاده کنید. ما به شما قول می دهیم، پرداخت کمی بیشتر برای یک پودر با کیفیت بالاتر بهتر از صرف هزینه برای تعمیر ماشین لباسشویی است. اما اگر پودر جدیدی خریده اید و می خواهید بدانید که کیفیت آن خوب است یا خیر، می توانید مقداری از آن را در یک کاسه آب گرم بریزید. اگر به خوبی در آب حل می شود، مطمئن شوید که کیفیت خوبی دارد.

دمای آب

دلیل دوم حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی، تنظیم نادرست دمای آب لباسشویی است. آب سرد نمی تواند دانه های تاید را حل کند. این ربطی به کیفیت مواد شوینده ندارد. حتی بهترین پودرهای لباسشویی در آب سرد حل نمی شوند.

بیشتر بخوانید: کد ارور ماشین لباسشویی اسنوا

بنابراین هنگام تنظیم آب ورودی ماشین لباسشویی دقت کنید که آب ورودی باید گرم باشد. اما اگر فکر می کنید آب گرم قدرت پاک کنندگی و حل کنندگی بیشتری دارد، در اشتباهید! آب داغ به پارچه لباس آسیب می زند و بهترین آب برای ماشین لباسشویی آب گرم است.

استفاده زیاد از پودر لباسشویی در جاپوداری

گاهی دلیل پایین نیامدن پودر ماشین لباسشویی ریختن زیاد آن است. اکثر ماشین های لباسشویی خانگی 7 یا 8 کیلوگرمی هستند. با توجه به این ظرفیت باید از پودر لباسشویی استفاده کنید. برخی افراد فکر می کنند که هر چه پودر بیشتر بریزند، لباس تمیزتر می شود. اما توصیه ما رعایت اعتدال است.

ریختن بیش از حد پودر فقط باعث ایجاد رسوب در کف مخزن و دیواره های آن می شود. در نتیجه اگر سوال شما این است که چه مقدار پودر در ماشین لباسشویی بریزید، پاسخ این است که باید تاید را با توجه به مقدار درج شده روی جاپوری بریزید.

فراموش نکنید که حتی اگر یک قاشق غذاخوری پودر اضافه کنید، می تواند باعث باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی شود.

بیشتر بخوانید: علت صدای لباسشویی دوو هنگام خشک کن

وجود رسوبات در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی، پودر کثیف است. این آلودگی می تواند رسوب باقی مانده از پودرها یا گرد و غبار قبلی باشد. چنین آلودگی هایی باعث می شود که پودر در محفظه بماند یا حل نشود. راه حل این مشکل، همانطور که ممکن است حدس بزنید، شستن جاپودری است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی آرچلیک در مارلیک

این ظرف را یک یا دو بار در سال بیرون بیاورید و با سرکه سفید یا هر ماده ضدعفونی کننده دیگری که فکر می کنید بشویید. به عنوان نکته پایانی، اگر عادت به شستن مداوم این ظرف دارید، هنگام استفاده حتما آن را به درستی خشک کنید. زیرا رطوبت آن می تواند دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی باشد.

نرمی و سختی آب

همانطور که می دانید کیفیت آب در مناطق مختلف شهرهای ایران متفاوت است. در برخی مناطق آب سفت یا سنگین است و می تواند دلیل حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی باشد.

از طرفی اگر آب محل شما نرم است نیازی به استفاده زیاد از پودر لباسشویی نیست و قابلیت حل کردن پودر را دارد. از طرفی ترکیب آب سخت و پودر لباسشویی ممکن است باعث ایجاد ذرات روی لباس شود.

پس راه حل این است که مقدار پودر لباسشویی را با توجه به سختی و نرمی آب منطقه بریزید. زیرا اگر آب محل شما سفت باشد، توانایی کمتری در حل کردن پودر دارد و به همین دلیل است که پودر در ماشین لباسشویی پایین نمی آید.

راه حل دیگر این است که آب را داغتر کنید تا پودر حل شود و از باقی ماندن آن در ظرف و روی لباس جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید: شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو

استفاده از پودر لباسشویی در زمان نامناسب

فرآیند شستشوی لباس ها با ماشین لباسشویی اگرچه ساده است اما نظم خاصی دارد. جابجایی این چیدمان ممکن است دلیل پایین نرفتن پودر ماشین لباسشویی باشد. ریختن پودر لباسشویی در محفظه قبل از راه اندازی ماشین بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی دوو در مارلیک

هرگز، حتی اگر فراموش کردید پودر اضافه کنید، زمانی که آب داخل ماشین لباسشویی است و در حال شستن لباس است، آن را اضافه نکنید. زیرا این کار نتیجه خوبی نخواهد داشت.

بنابراین، همیشه ابتدا محفظه را با مقدار مناسب پودر لباسشویی پر کنید، سپس آن را روشن کنید. با این کار از حل شدن پودر ماشین لباسشویی جلوگیری کرده اید.

فشار کم آب

در بسیاری از آپارتمان ها مشکل کم فشار آب دیده می شود. فشار کم آب یکی دیگر از دلایل حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی و باقی ماندن آن در داخل ماشین لباسشویی است. برای حل شدن پودر در آب خودرو به مقدار مناسبی فشار آب نیاز است.

اگر فشار آب در ساختمان شما ایده آل نیست، پس این می تواند دلیل باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی باشد. برای رفع این مشکل می توانید از پمپ آب برای افزایش فشار آب استفاده کنید. اما اگر مشکل از شیر برقی ماشین لباسشویی است، باید از یک تکنسین حرفه ای بخواهید تا مشکل را حل کند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


  • نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در ملارد
  • تعمیر ماشین لباس شویی سامسونگ در فردیس
  • تعمیرات سرویس
  • تعمیر ماشین لباس شویی اسنوا در کرج

مطالب مرتبط