تعمیرات یخچال, مقالات

علت خرابی ترموستات یخچال دوو

علت خرابی ترموستات یخچال دوو - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت خرابی ترموستات یخچال دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

ترموستات یخچال دوو

ترموستات یک قطعه می باشد که نقش کنترل دما را بر عهده دارد. در یخچال فریزر، ترموستات تحت عنوان یک سنسور دما کار می‌کند. که با مدیریت روند فعالیت فریزر و یخچال، جهت حفظ دمای مطلوب و مورد نظر داخل دستگاه اقدام می ‌کند. نقش اصلی ترموستات در یخچال فریزر تنظیم و مراقبت دما به صورت مکرر است تا مواد غذایی در درون آن به درستی نگهداری شوند و از فاسد شدن مانع شود.

این قطعه با تشخیص دمای محیط، ماهش یا افزایش یافتن دما را تشخیص می‌دهد و سیستم یخچال فریزر را به صورت خودکار روشن یا خاموش می‌کند تا دما در محدوده مناسبی باقی بماند. ترموستات در یخچال‌های صنعتی قابل تعمیر هستند. ولی در یخچال‌ های خانگی مثل دوو و دیگر برندها تعویضی است. برای تعویض کردن این قطعه می‌توانید به مرکز تعمیر لوازم خانگی در کرج تعمیرات سرویس مراجعه کنید.

 بیشتر بخوانید: علت کاهش دمای فریزر سامسونگ

علت خرابی ترموستات یخچال دوو

برخی از علامت های خرابی ترموستات یخچال فریزر دوو شامل موارد زیر هستند:

 • تغییر اتفاقی دما در درون یخچال یا فریزر دوو بدون تنظیمات جدید.
 • رسیدگی نکرن یا حفظ نکردن دمای مناسب در درون یخچال یا فریزر.
 • دستگاه به صورت مکرر روشن یا خاموش شده و به شکلی منظم چرخه روشن و خاموش شدن دارد.
 • ترموستات به درستی کار نمی‌کند و از مدیریت و حفظ دما خارج می‌شود.
 • دمای درون یخچال یا فریزر دوو به صورت ناخواسته خیلی بالا یا پایین می‌رود.
 • یخ زدن یا برودت بسیار در درون یخچال یا فریزر به صورت ناگهانی.
 • برقراری تعامل نامناسب یا قطع شدن با دستگاه و ناپایداری در کارکرد ترموستات.

در صورت مشاهده کردن هر کدام از این نشانه‌ها، بهتر است برای تعویض کردن ترموستات یخچال فریزر دوو اقدام کنیم تا از فاسد شدن مواد غذایی پیشگیری شود.

دلیل خراب شدن ترموستات یخچال دوو

دلایل و عوامل خراب شدن ترموستات یخچال فریزر دوو امکان دارد به دلایل مورد های زیر باشد:

 • سایش اجزای داخلی ترموستات، شکسته شدن قطعات داخلی یا خراب شدن سیم و اتصالات الکتریکی. این خراب شدن امکان دارد به خاطر مصرف طولانی مدت و یا موقعیت نامناسب محیطی پیش بیاید.
 • اتصالات الکتریکی اشتباه، قطعی یا وصل شدن سیم‌ها، اختلالات ولتاژ یا جریان بیش از اندازه می‌تواند به خراب شدن ترموستات منتهی شود.
 • بودن گرد و غبار، خاک و رسوبات درون ترموستات می‌تواند سبب ایرادات در کارکرد آن شود و در نهایت خرابی‌هایی به وجود آورد.
 • تنظیمات اشتباه ترموستات می‌تواند سبب افزایش یافتن فشار بر روی سیستم یخچال فریزر شده و در نهایت خراب شدن آن را به وجود آورد.
 • چنانچه آب‌ یا رطوبت وارد قسمت های داخلی ترموستات شود، امکان دارد کارکرد آن تحت تأثیر قرار بگیرد و خراب شود.

 بیشتر بخوانید: علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو

شیوه تست ترموستات یخچال دوو

جهت آزمایش کردن ترموستات یخچال فریزر دوو می‌توانید از شیوه های زیر به کار ببندید.

به کارگیری از ترمومتر

اول یک ترمومتر دیجیتال در درون یخچال و یک ترمومتر دیگر در درون فریزر قرار دهید. بعد تنظیمات دمای ترموستات را تغییر داده و دمای درون یخچال و فریزر را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه دما به صورت درستی تغییر کند، احتمالاً ترموستات سالم می باشد.

چک کردن سیم‌ ها و اتصالات

اطمنیان پیدا کنید که اتصالات الکتریکی و سیم‌های ترموستات درست و بدون خرابی می باشند. هر نوع خراب شدن یا قطع شدن می‌تواند سبب ایراد در کارکرد ترموستات شود.

مشاهده کارکرد برای مدت زمان لازم

بعد از تغییرات تنظیمات ترموستات، مشاهده کنید که آیا دما درست تنظیم می‌شود و مدت زمان مورد نیاز جهت رسیدن به دمای مناسب چقدر است.

چنانچه بعد از انجام این آزمایش ها متوجه خراب شدن ترموستات شدید، بهتر است برای تعویض کردن ترموستات یخچال دوو خود اقدام کنید.

 بیشتر بخوانید: کد خطاهای یخچال سامسونگ

هزینه تعویض حکردن ترموستات یخچال دوو

هزینه تعویض ترموستات یخچال فریزر دوو شما امکان دارد شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه خریداری ترموستات جدید: پیش از تهیه ترموستات جدید باید اطمینان پیدا کنید که مدل و نوع آن با یخچال فریزر دوو شما سازگار است.
 • هزینه نصب: چنانچه احتیاج به کمک فنی دارید، باید قیمت نصب ترموستات جدید به وسیه یک تعمیرکار حرفه‌ای را در نظر بگیرید.
 • هزینه تعمیرات اضافی: به طوری که ترموستات خراب، سبب خراب شدن دیگر در یخچال فریزر دووتان شده است، امکان دارد احتیاج به تعمیرات اضافی و تعویض کردن قطعات دیگری داشته باشید.

به صورت کلی، هزینه تعویض کردن ترموستات یخچال دوو شما بسته به وضعیت خاص شما دارد. بهتر است پیش از شروع هر نوع تعمیرات، با تعمیرکاران ماهر مرکز تعمیرات سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر در کرج مشاوره داشته باشید.

 بیشتر بخوانید: علت سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو

سخن پایانی

مرکز تعمیرات سرویس با سابقه‌ای بیش از چندین سال در حوزه تعمیرات برندهای معتبر الکترونیکی و خانگی فعالیت می‌کند. این مرکز با عرضه خدمات با کیفیت و قیمت مناسب در کرج، توانسته است اعتماد مخاطبان خود را جلب کند.

تعویض کردن ترموستات یخچال دوو یکی از خدماتی می باشد که مرکز تعمیرات سرویس با عرضه دادن آن به مشتریان خود، آسایش بیشتری را برای آن‌ها ایجاد می کند. ترموستات یکی از اصلی ترین قطعات یخچال فریزر است که نقش کنترل دما و حفظ سردی در داخل دستگاه را ایفا می کند. وقتی که ترموستات خراب می‌شود، امکان دارد دمای داخل یخچال یا فریزر نامناسب شود و کارکرد دستگاه تحت تاثیر قرار گیرد.

پس، به طوری که ترموستات یخچال دوو شما لازم به تعویض دارد، بهترین عمل این است که با اعتماد به مرکز تعمیرات سرویس در کرج، این خدمت را به تعمیرکاران ماهر و حرفه ای این مرکز ارائه دهید تا مجدد از کارکرد بهینه یخچال خود لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط