تعمیرات یخچال, مقالات

علت داغ شدن یخچال سامسونگ

علت داغ شدن یخچال سامسونگ - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت داغ شدن یخچال سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت داغ شدن یخچال سامسونگ

داغ شدن یخچال و خنک نشدن همواره برای همه افراد چالش برانگیز بوده است. چنانچه یخچال شما هم این ایراد را دارد ، در این مقاله دلیل آن را مطرح می کنیم تا اطلاعات لازم در این زمینه برای شما فراهم شود تا بدون حضور تکنسین یخچال و فریزر خودتان بتوانید ایراد را رفع کنید. بنابراین همراه ما باشید.

منظور از داغ شدن یخچال چیست؟

هر یخچال پس از مدتی کار با ایرادات متعددی مواجه می شود. یکی از این ایرادات داغ بودن یخچال و سرد بودن فریزر است.

بیشتر بخوانید: علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو

دلیل داغ شدن یخچال; بیش از حد

ممکن است  از خود بپرسید که چرا فریزر سرد است ولی یخچال سرد نیست؟ چنانچه یخچال وصل نیست و انواع سوالات دیگر که امکان دارد برایتان به وجود بیاید. ولی عوامل بسیاری جهت داغ شدن یخچال سامسونگ وجود دارد.

چه چیزی سبب داغ شدن یخچال می شود؟

خراب شدن موتور یا کمپرسور

کمپرسور یخچال یکی از بخش های اصلی یخچال است. چنانچه موتور یا کمپرسور یخچال ایراد داشته باشد ، تأثیر بسزایی در سردی یخچال دارد.

چنانچه عمر موتور یا کمپرسور کوتاه باشد و سبب ایجاد شدن سر و صدا و داغ شدن بیش از اندازه زیاد نشود ، این اکان که ایراد از موتور یا کمپرسور باشد خیلی بعید است. ولی در هر صورت ، ما توصیه می کنیم که موتور را تست کنید.

ایراد در سیستم دیفراست

هر نوع ایرادی در سیستم یخ زدایی سبب خنک شدن یخچال می شود. به طور مثال ، چنانچه عنصر یا رادیاتور خراب شود ، اواپراتور یخ می زند و سرما به یخچال ورورد نمیکند یا امکان دارد تایمر یخ زدایی خراب باشد و یخ زدایی به هنگام نباشد.

جهت آزمایش این کافی است یخچال ۲۴ ساعت بدون برق باشد. جهت رفع نشدن مشکل و بروز دوباره مشکل ، به این منظور است که یکی از بخش های یخ زدایی یخچال دچار مشکل شده است.

ایراد در فن کندانسور یا خود کندانسور

کندانسور در یخچال ها عموما پشت یخچال قرار دارد و در یخچال های ساید بای ساید در بخش پشت و زیر بدنه قرار دارد.

گاز یخچال از موتور به لوله های کندانسور وارد می شود و با رد شدن آن گاز را خنک می کند. چنانچه لوله های کندانسور یخچال ایرادی داشته باشد یا فن کندانسور ایراد داشته باشد ، گاز داغ وارد یخچال می شود و در نتیجه سبب داغ شدن پخچال می شود.

خراب بودن ترموستات

ترموستات یخچال یک بخش مکانیکی و الکترونیکی است که با چرخاندن قابل تنظیم می باشد. چنانچه ترموستات خراب شده باشد ، موتور یا کمپرسور توانایی کارکرد ندارد، این بدان منظور است که برای ایجاد سرما احتیاجی به روشن شدن ندارد که در نهایت سبب می شود یخچال شما داغ شود.

ایراد در برد الکترونیکی اصلی

برد اصلی الکترونیکی یخچال یکی از آخرین عوامل گرمی یخچال است. علت این موضوع آنست که امکان دارد قطعه یا قسمتی از برد الکترونیکی که نقش منتقل کردن سیگنال از بخش های دیگر یخچال را بر عهده دارد مشکل داشته باشد وپس در فرایند خنک سازی فعال نباشد.

چنانچه کلیه بخش های یخچال سالم هستند و هنوز ایراد یخچال رفع نشده است ، بهره مندی از تعمیرات سرویس در کرج ضروری میباشد.

مشکل در گاز یخچال

سرد نبودن یخچال یکی از عوارض متداول گاز یخچال است. چنانچه یخچال و فریزر نشتی گاز داشته باشد ، نمی تواند از موتور یا کمپرسور به حد لازم گاز را به یخچال انتقال دهد و در نهایت یخچال داغ می شود.

بیشتر بخوانید: علت کاهش دمای فریزر سامسونگ

دلیل داغ بودن بدنه یا دیواره و بغل های یخچال چیست؟

بهتر است نگران این ایراد نباشید. چون این گرما بر اثر وارد شدن و خروج مبرد یا گاز سرد در یخچال به وجود میاید. حتی امکان دارد آب را ببینید که از دیوار نزدیک درب یخچال پایین می آید و علت آن داغ شدن و خنک شدن یهویی است.

پیشنهاد می کنیم یخچال را در فضایی که دمای پایین دارد قرار دهید به طور مثال یخچال نباید نزدیک گاز آشپزخانه باشد.

خرابی دمپر

دریچه دمپر قسمتی میان فریزر و یخچال است که در زمانهایی که یخچال به سرما نیاز  دارد ، این شیر باز می شود و سرما به یخچال ورورد میکند. چنانچه شیر دمپر یخچال مشکلی داشته باشد و به صورت درست باز و بسته نشود ایراداتی وجود دارد.

خراب بودن فن یخچال

پنکه یخچال و فریزر سرما را در تمامی یخچال توزیع می کند. خراب شدن فن یخچال یا فن اواپراتور از جریان سرما در درون یخچال مانع شده و یخچال داغ می شود.

چنانچه در صورتی که یخچال روشن است درب یخچال را باز کنید و سوئیچ درب را به طور دستی فشار دهید ، متوجه روشن شدن یا خاموش بودن فن می شوید. همینطور چنانچه فن یخچال صدای اذیت کننده ای می دهد ، بیان کننده خرابی فن است.

خراب شدن لاستیک دور درب یخچال

لاستیک دور درب یخچال محافظی می باشد که از فرار سرما از یخچال پیشگیری می کند. چنانچه ایرادی از لاستیک اطراف درب یخچال وجود داشته باشد ، سرما از یخچال خروج می کند و هر ادازه موتور یا کمپرسور کار کند ، یخچال همواره داغ است.

جهت تست سلامت لاستیک اطراف درب یخچال ، یک ورق A4 را میان درب و یخچال قرار دهید و درب آن را ببندید. چنانچه کاغذ A4 افتاده باشد ، به این مفهوم است که لاستیک دچار عیب شده است و شما باید آن را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: علت یخ نزدن فریزر یخچال ال جی

یخچال داغ است ولی فریزر خنک است

این برای خیلی از افراد پیش آمده است. دلایلی که چنین ایرادی را به وجود می آورند عبارتند از:

  • یخچال گازی
  • خراب شدن فن یخچال
  • ایراد در سیستم یخ زدایی است
  • کارت الکترونیکی

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط